Akaan pääkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Köyvärintie 1, Akaa 37800 Akaa (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Saapumisohjeet: Rautatieasema 1 km, bussipysäkki 300 m

Pysäköinti: Oma pysäköintialue

Puhelinnumerot
Phone icon 040 335 3600 / Puhelin
Postiosoite
Köyvärintie 1
37800 Akaa
Sähköposti
kirjasto@akaa.fi
Rakennus: Akaan kaupunginkirjasto
Rakennettu:1982
 
Palvelut
Asiakastietokoneet, e-lehdet, langaton verkko, kopiokone palvelu
Langaton verkko palvelu
  • verkon käyttö on ilmaista
Palautusluukku palvelu
  • Ulko-ovessa käytettävissä kirjaston ollessa suljettuna, palautukset käsitellään arkisin seuraavana aamuna
Näyttelytila tila
Henkilökunta
Lotta Ackman / osastonjohtaja, osa-aikaeläkkeellä 50 %
  lotta.ackman@akaa.fi   Phone icon 040 335 3600
Merja Eloranta / kirjastonhoitaja
  merja.eloranta@akaa.fi   Phone icon 040 335 3600
Arja Laine / kirjastonhoitaja
  arja.laine@akaa.fi   Phone icon 040 335 3532
Kati Ratala / kirjastovirkailija 50% 31.5.2017 asti, osastonjohtaja 50 % 31.10.2017 asti
  kati.ratala@akaa.fi   Phone icon 040 335 3600
Timo Tamminen / Kirjastotoimenjohtaja
  timo.tamminen@akaa.fi   Phone icon 0403353530
Riitta Uotila / kirjastosihteeri
  riitta.uotila@akaa.fi   Phone icon 040 335 3537
Seutuyhteistyö
PIKI
Perustamisvuosi
1861
Lisätietoja

Akaan kaupunginkirjaston pääkirjasto Toijalan kaupunginosassa

muokattu viimeksi: 2017-06-24T00:01:14