Kemijärven kaupunginkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


Telephone numbers
Phone icon 040 746 0267 / Asiakaspalvelu
Phone icon 040 838 7072 / Kirjastonjohtaja
Phone icon 040 022 6406 / Kirjastoauto Kyläluuta
Mail address
Hietaniemenkatu 5
98100
E-mail
kirjasto@kemijarvi.fi
Built:1987
Architect:Ålander, Korsström, Packalén
 
Personnel
Saila Haikonen / kirjastovirkailija
  saila.haikonen@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Petri Koutelo / kirjastovirkailija
  petri.koutelo@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Helena Kumpula / kirjastovirkailija
  helena.kumpula@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Pentti Lampela / kirjastonautonkuljettaja
  pentti.lampela@kemijarvi.fi   Phone icon 040 022 6406
Pirjo Malkamäki / kirjastoavustaja
  pirjo.malkamaki@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Tarja Peltonen / Kirjastonjohtaja
  tarja.peltonen@kemijarvi.fi   Phone icon 0408387072
Rakel Peltoperä / kirjastovirkailija
  rakel.peltopera@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Tuula Poropudas / kirjastovirkailija/kirjastoautonkuljettaja
  tuula.poropudas@kemijarvi.fi   Phone icon 0400 226 406
Marja-Leena Vaarala / kirjastonhoitaja
  marja-leena.vaarala@kemijarvi.fi   Phone icon 040 015 7716
Library consortium
Lapin kirjasto
Established year
1878
Additional info