Yläneen kirjasto

Self service


Opening hours this week


, 21900 Pöytyä (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 040 672 2970 / Telephone
Phone icon 040 672 2970 / Lainaustoimisto
Phone icon 040 672 2970 / Hankintaehdotukset
Phone icon 040 672 2970 / Aineiston uusinta
Phone icon 040 672 2970 / Aineiston varaaminen
Phone icon 0401435701 / Hallinto
Mail address
Vainionperäntietie 2 A
21900
E-mail
ylaneenkirjasto@poytya.fi
 
Personnel
Taina Jaakkola / Kirjastonhoitaja
  taina.jaakkola@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Leena Viljanen / Kirjastovirkailija
  leena.viljanen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Personnel of same organisation level
Taina Jaakkola / Kirjastonhoitaja
  taina.jaakkola@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Terhi Laine / Kirjastonhoitaja
  terhi.laine@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Minna Leinonen / Kirjastonhoitaja
  minna.leinonen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Riikka Närvä-Haaksi / Kirjastovirkailija
  riikka.narva-haaksi@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Seija Saarinen / Kirjastovirkailija
  seija.saarinen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Laila Uusitalo / Kirjastotoimenjohtaja
  laila.uusitalo@poytya.fi   Phone icon 040 143 5701
Leena Viljanen / Kirjastovirkailija
  leena.viljanen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Library consortium
Loisto
Established year
1848
Additional info

last modified: 2017-12-11T00:02:05