Kotka main library

No opening hours found

Opening hours this week


Kirkkokatu 24, 48100 Kotka (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 040 688 3750 / Telephone
Phone icon 040 688 3754 / Information
Phone icon 040 688 3750 / Lending
Phone icon 040 688 3750 / Reservation
Phone icon 040 688 3750 / Renew
Phone icon 040 688 3750 / Adults
Phone icon 040 688 3752 / Children and young people
Phone icon 040 688 3753 / Sanoma- ja aikakauslehdet / uutisalue
Phone icon 040 020 9674 / Caretaker
Phone icon 040 688 3750 / Reservations for Internet workstations
Phone icon 040 688 3754 / Acquisition Request
Phone icon 040 688 3754 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 040 688 3751 / Kirjastoauto
Phone icon 040 773 5658 / Atk-vastaava_en
Mail address
P.O. Box 204
48101
E-mail
kirjasto@kotka.fi
Built:1977
Architect:Lauri Heinänen ja Mikael Enegren
 
Library catalogue
http://www.kyyti.fi/
Homepage
Personnel
Airi Halonen / vastaava kirjastonhoitaja
  airi.halonen@kotka.fi   Phone icon 040 571 0328
Sari Heino / Kirjastovirkailija
  sari.heino@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Marika Jussila / pedagoginen informaatikko
  marika.jussila@kotka.fi   Phone icon 040 667 4616
Annemari Jäntti / kirjastovirkailija
  anne.jantti@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Aila Järvinen / vahtimestari
  aila.jarvinen@kotka.fi   Phone icon 040 020 9674
Titi Kalenius / Kirjastonhoitaja
  titi.kalenius@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Markku Kesti / osastonjohtaja, lasten- ja nuortenosasto
  markku.kesti@kotka.fi   Phone icon 040 630 6240
Katariina Kupiainen / kirjastotoimenjohtaja
  katariina.kupiainen@kotka.fi   Phone icon 040 093 5923
Anu Laine / kirjastovirkailija
  anu.laine@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Leena Lehtola / Vahtimestari
  leena.lehtola@kotka.fi   Phone icon 040 020 9674
Saara Leskinen / informaatikko
  saara.leskinen@kotka.fi   Phone icon 040 669 1595
Maija Muttonen / Kirjastovirkailija
  maija.muttonen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Tarja Mäkinen / Osastonjohtaja
  tarja.makinen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3757
Heidi Nurminen / Kirjastoavustaja
  heidi.nurminen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Leena Peljo / Kirjastovirkailija
  leena.peljo@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Anne Pylkkänen / Kirjastoavustaja
  anne.pylkkanen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Anne Ruonala / Osastonjohtaja
  anne.ruonala@kotka.fi   Phone icon 040 038 1442
Tutta Ruonala / kirjastovirkailija
  tutta.ruonala@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Seija Salo-Kiminki / erikoiskirjastovirkailija
  seija.salo-kiminki@kotka.fi   Phone icon 040 773 5658
Kaisa Teikari / Kirjastovirkailija
  kaisa.teikari@kotka.fi   Phone icon 040 688 3753
Kirsi Trygg / Kirjastovirkailija
  kirsi.trygg@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Merja Viljakainen / Kirjastovirkailija
  merja.viljakainen@kotka.fi   Phone icon 040 688 3750
Library consortium
Kyyti
Established year
1880
Additional info

last modified: 2017-05-23T00:02:48