Pääkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


, 14200 Janakkala (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon (03) 680 1390 / Telephone
Phone icon (03) 680 1390 / Aikuisten osasto
Phone icon (03) 680 1391 / Aineiston uusinta
Phone icon (03) 680 1391 / Aineiston varaaminen
Phone icon (03) 680 1840 / Atk-vastaava
Phone icon (03) 680 1291 / Lasten - ja nuorten osasto
Phone icon (03) 680 1390 / Information
Phone icon (03) 680 1840 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon (03) 680 1285 / Acquisition Request
Phone icon (03) 680 1390 / Internet-laitteiden varaukset
Phone icon (03) 680 1390 / Lainaustoimisto
Phone icon (03) 680 1274 / Tiedotus/Viestintä (toimipisteet)
Mail address
Koulutie 2 A
14200
E-mail
neuvonta@janakkala.fi
Built:1996
Architect:Saara Juola
 
Services
Customer workstation device
  • tuloste 0,50 e/kpl
device
device
device
Class roomhttp://www.janakkala.fi/fi/vapaa-aika_ja_matkailu/kirjasto/kirjaston_palvelut/tilojen_vuokraus/?id=1811 room
  • Huone on maksullinen
Exhibition roomhttp://www.janakkala.fi/fi/vapaa-aika_ja_matkailu/kirjasto/kirjaston_palvelut/tilojen_vuokraus/?id=1811 room
  • 44 e/vko
Homeservicehttp://www.janakkala.fi/fi/vapaa-aika_ja_matkailu/kirjasto/kirjaston_palvelut/?id=221 service
http://www.janakkala.fi/fi/vapaa-aika_ja_matkailu/liikunta/liikuntapaikat/liikuntahalli/kuntosali/?id=512 service
Board games service
Drop box service
Frisbee discs service
Wi-Fi service
Personnel
Katri Hartojoki / kirjastovirkailija, määräaikainen
  katri.hartojoki@janakkala.fi   Phone icon 03-6801285
Ulla Kapanen / kirjastovirkailija
  ulla.kapanen@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1840
Matti Karvinen / kirjastotoimenjohtaja
  matti.karvinen@janakkala.fi   Phone icon 03-680 1274
Päivi Kuusinen (poissa 30.6.2017 asti) / kirjastonhoitaja
Arto Myllymäki / kirjastovirkailija
  arto.myllymaki@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1286
Aila Palojärvi / kirjastoavustaja
  aila.palojarvi@janakkala.fi
Lauri Roine / erikoiskirjastonhoitaja
  lauri.roine@janakkala.fi   Phone icon 03 680 1285
Sanna Salonen / erikoiskirjastonhoitaja
  sanna.salonen@janakkala.fi   Phone icon 03-680 1291
Marjukka Toivola / kirjastovirkailija
  marjukka.toivola@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1286
Maija Vahanta / kirjastovirkailija, osa-aikainen
  maija.vahanta@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1266
Library consortium
VANAMO
Established year
1851
Additional info

last modified: 2017-03-23T00:02:28