Pääkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


, Kouvola (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 020 615 6637 / Hankinta
Phone icon 020 615 7262 / Kirjastotoimenjohtaja
Phone icon 020 615 7843 / Kirjastotoimen apulaisjohtaja
Phone icon 020 615 6416 / Pääkirjaston johtaja
Phone icon 020 615 4271 / Viestintä ja markkinointi
Phone icon 020 615 8455 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 020 615 4293 / Neuvonta
Phone icon 020 615 5232 / Lainojen uusinta ja varaukset
Mail address
P.O. Box 33
45101
E-mail
kirjasto@kouvola.fi
Built:1971
Architect:Juhani Kivikoski
 
Library catalogue
http://www.kyyti.fi/
Homepage
Services
Collection collection
device
room
Group work room room
service
service
service
Cafes and restaurants service
Guidance service
Personnel
Tony Ahola / kirjastovirkailija, musiikkiosasto
  tony.ahola@kouvola.fi
Anna-Mari Andersson / erikoiskirjastonhoitaja
  anna-mari.andersson@kouvola.fi
Sirkka Flöjt / kirjastovirkailija
  sirkka.flojt@kouvola.fi
Sari Halinen / kirjastovirkailija
  sari.halinen@kouvola.fi
Outi Harju / kirjastonhoitaja
  outi.harju@kouvola.fi
Anitta Huusari / toimistonhoitaja
  anitta.huusari@kouvola.fi
Päivi Jussila / kirjastovirkailija
  paivi.jussila@kouvola.fi
Hannele Kaipainen / kirjastonhoitaja
  hannele.kaipainen@kouvola.fi
Eija Kiintola / kirjastovirkailija
  eija.kiintola@kouvola.fi
Kirsi Kivistö / Kirjastovirkailija
  kirsi.kivisto@kouvola.fi
Jari Koivunen / Kirjastovirkailija-vahtimestari
  jari.koivunen@kouvola.fi
Arja Kuisma / Kirjastonhoitaja
  arja.kuisma@kouvola.fi
Kini Laine / Kirjastovirkailija (kiertävä)
  kini.laine@kouvola.fi
Tuomo Mannonen / mediatuottaja, mediamaja
  tuomo.mannonen@kouvola.fi   Phone icon 020 6151 333
Sari Nieminen / Kirjastovirkailija
  sari.nieminen@kouvola.fi
Maija Nordin / Kirjastoavustaja
Aija Sydänmaanlakka / Kirjastovirkailija
  aija.sydanmaanlakka@kouvola.fi
Leena Tuomala / Pääkirjaston kirjastonjohtaja
  leena.tuomala@kouvola.fi   Phone icon 020 615 6416
Nina Tuominen / Musiikin informaatikko
  nina.tuominen@kouvola.fi
Pia Tuominen / Kirjastovirkailija
  pia.tuominen@kouvola.fi
Library consortium
Kyyti
Established year
1971
Additional info




last modified: 2017-12-16T00:02:55