Pääkirjasto

Self service


Opening hours this week


, 50100 Mikkeli (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 050 311 7480 / Telephone
Phone icon 050 311 7481 / Neuvonta
Phone icon 040 129 4232 / Musiikki
Phone icon 050 311 7482 / Lasten ja nuorten kirjastopalvelut
Phone icon 044 794 2482 / Vahtimestari
Phone icon (015) 194 2489 / Fax
Mail address
P.O. Box 96
50101
E-mail
tietopalvelu@mikkeli.fi
Built:1976
Architect:Eero Jokilehto
 
Library catalogue
http://www.lumme-kirjastot.fi/
Homepage
Services
Regional collectionhttp://kirjasto.mikkeli.fi/sivut/maakuntakirjastotoiminta collection
http://kirjasto.mikkeli.fi/artikkelit/digitoisitko-vanhoja-aineistojasi-itse. device
Customer workstation device
Printers device
http://kirjasto.mikkeli.fi/sivut/tilojen-varaus-ja-vuokrat room
Hallhttp://kirjasto.mikkeli.fi/sivut/tilojen-varaus-ja-vuokrat room
Wi-Fihttp://kirjasto.mikkeli.fi/node/56#langaton_verkko service
Personnel
Tarja Asikainen / Kirjastovirkailija
  tarja.asikainen@mikkeli.fi
Mari Haatainen / Asiakaspalveluvastaava
  mari.haatainen@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2467
Elisa Harjunpää / kirjastonhoitaja
  elisa.harjunpaa@mikkeli.fi
Jukka Huhtiniemi / Kirjastonhoitaja
  jukka.huhtiniemi@mikkeli.fi
Arja-Hillevi Huttunen / Kirjastovirkailija
  arja-hillevi.malinen@mikkeli.fi
Pirkko Ihalainen / Kirjastonhoitaja
  pirkko.ihalainen@mikkeli.fi
Mervi Kankkunen / palveluvirkailija
  mervi.kankkunen@mikkeli.fi   Phone icon 050 311 7482
Kimmo Kauppo / Vastaava vahtimestari
  kimmo.kauppo@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2482
Pia Kontio / Palvelupäällikkö, kokoelmat
  pia.kontio@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2464
Anne Kosonen / Kirjastovirkailija
  anne.kosonen@mikkeli.fi
Päivi Laurikainen / Kirjastovirkailija
  paivi.laurikainen@mikkeli.fi
Kirsi Luhtavaara / Kirjastovirkailija
  kirsi.luhtavaara@mikkeli.fi
Jarmo Nykänen / Kirjastovirkailija
  jarmo.nykanen@mikkeli.fi
Pirjo Sapman / Palvelupäällikkö
  pirjo.sapman@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2462
Pekka Soila / Kirjastovirkailija
  pekka.soila@mikkeli.fi
Eira Suuronen / Kirjastovirkailija
  eira.suuronen@mikkeli.fi
Aulikki Tikkanen / Kirjastonhoitaja
  aulikki.tikkanen@mikkeli.fi
Eeva Toivola / Kirjastovirkailija
  eeva.toivola@mikkeli.fi
Katja Valjakka / palvelupäällikkö
  katja.valjakka@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2462
Personnel of same organisation level
Ari Allbrecht / Kirjastovirkailja
  ari.albrecht@mikkeli.fi
Tarja Asikainen / Kirjastovirkailija
  tarja.asikainen@mikkeli.fi
Sinikka Ekman / Kirjastovirkailija
  sinikka.ekman@mikkeli.fi
Päivi-Kristiina Erola / Kirjastonhoitaja
  paivi-kristiina.erola@mikkeli.fi
Mari Haatainen / Asiakaspalveluvastaava
  mari.haatainen@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2467
Elisa Harjunpää / kirjastonhoitaja
  elisa.harjunpaa@mikkeli.fi
Sari Hokkanen / Kirjastovirkailija
  sari.hokkanen@mikkeli.fi
Jukka Huhtiniemi / Kirjastonhoitaja
  jukka.huhtiniemi@mikkeli.fi
Arja-Hillevi Huttunen / Kirjastovirkailija
  arja-hillevi.malinen@mikkeli.fi
Satu Hämäläinen / Kirjastonhoitaja
  satu.su.hamalainen@mikkeli.fi
Pirkko Ihalainen / Kirjastonhoitaja
  pirkko.ihalainen@mikkeli.fi
Tiina Janhunen / Kirjastovirkailija
  tiina.janhunen@mikkeli.fi
Mervi Kankkunen / palveluvirkailija
  mervi.kankkunen@mikkeli.fi   Phone icon 050 311 7482
Markku Kanninen / Kirjastovirkailija
  markku.kanninen@mikkeli.fi
Kimmo Kauppo / Vastaava vahtimestari
  kimmo.kauppo@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2482
Pia Kontio / Palvelupäällikkö, kokoelmat
  pia.kontio@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2464
Anne Kosonen / Kirjastovirkailija
  anne.kosonen@mikkeli.fi
Päivi Laurikainen / Kirjastovirkailija
  paivi.laurikainen@mikkeli.fi
Kirsi Luhtavaara / Kirjastovirkailija
  kirsi.luhtavaara@mikkeli.fi
Merja Matilainen / Kirjastonhoitaja
  merja.matilainen@mikkeli.fi
Jarmo Nykänen / Kirjastovirkailija
  jarmo.nykanen@mikkeli.fi
Jouni Pietikäinen / Kirjastovirkailija
  jouni.pietikainen@mikkeli.fi
Anita Ripatti / Kirjastovirkailija
  anita.ripatti@mikkeli.fi
Riitta Rusanen / Kirjastovirkailija
  riitta.rusanen@mikkeli.fi
Pirjo Sapman / Palvelupäällikkö
  pirjo.sapman@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2462
Pekka Soila / Kirjastovirkailija
  pekka.soila@mikkeli.fi
Eira Suuronen / Kirjastovirkailija
  eira.suuronen@mikkeli.fi
Aulikki Tikkanen / Kirjastonhoitaja
  aulikki.tikkanen@mikkeli.fi
Eeva Toivola / Kirjastovirkailija
  eeva.toivola@mikkeli.fi
Katja Valjakka / palvelupäällikkö
  katja.valjakka@mikkeli.fi   Phone icon 044 794 2462
Tenho Volanen / Kirjastovirkailija
  tenho.volanen@mikkeli.fi
Library consortium
Lumme-kirjastot
Additional info

last modified: 2017-12-16T00:02:06