Pääkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


, 96100 Rovaniemi (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 050 315 1485 / Telephone
Phone icon 050 315 1485 / Aineiston uusinta
Phone icon 050 315 1486 / Lasten - ja nuorten osasto
Phone icon 050 315 1488 / Musiikkiosasto
Phone icon 050 315 1495 / Neuvonta / tietopalvelu
Phone icon 050 315 1490 / Tiedotus/Viestintä (toimipisteet)
Phone icon 050 315 1492 / Vahtimestari
Phone icon 050 315 1490 / Näyttelyvaraukset
Phone icon 050 315 1492 / Internet-laitteiden varaukset
Phone icon 050 315 1491 / Kaukopalvelu
Phone icon 040 576 2604 / Mikko Paajala, kirjastotoimenjohtaja
Phone icon 050 315 1484 / Hankinta/Luettelointi
Phone icon 040 571 0310 / Tietotekniikka
Phone icon 050 315 1487 / Lappi-osasto
Phone icon 040 576 2604 / Maakuntakirjasto
Phone icon 050 315 1493 / Saamelaiskirjasto
Phone icon 050 315 1492 / Tilavaraukset
Mail address
Jorma Eton tie 6
96100
E-mail
palaute@lapinkirjasto.fi
Built:1965
Architect:Alvar Aalto
 
Personnel
Inka Alhanen / kirjastovirkailija
  inka.alhanen@rovaniemi.fi
Mari Ekman / erikoiskirjastonhoitaja
  mari.ekman@rovaniemi.fi
Sanna Haakana / kirjastonhoitaja
  sanna.haakana@rovaniemi.fi
Soile Huotari / kirjastovirkailija
  soile.huotari@rovaniemi.fi   Phone icon 050 315 1485
Juha KIvelä / kirjastonhoitaja
  juha.kivela@rovaniemi.fi   Phone icon 050 3151490
Sinikka Kantola / kirjastovirkailija
  sinikka.kantola@rovaniemi.fi
Jarmo Karppinen / vahtimestari
  jarmo.karppinen@rovaniemi.fi
Leena Kinnunen / erikoiskirjastonhoitaja
  leena.kinnunen@rovaniemi.fi
Salme Kiviniemi / kirjastovirkailija
  salme.kiviniemi@rovaniemi.fi
Helena Kokko / erikoiskirjastonhoitaja
  helena.kokko@rovaniemi.fi   Phone icon 0504624556
Tapio Koski / vastaava kirjastovirkailija
  tapio.koski@rovaniemi.fi
Kati Lukkarinen / kirjastonhoitaja
  kati.lukkarinen@rovaniemi.fi
Tarja Luukkonen / kirjastoavustaja
  tarja.luukkonen@rovaniemi.fi
Riina Mattila / kirjastovirkailija
  riina.mattila@rovaniemi.fi
Jouni Mäkinen / kirjastonhoitaja
  jouni.makinen@rovaniemi.fi
Marko Niemelä / erikoiskirjastonhoitaja
  marko.niemela@rovaniemi.fi
Tarja Niemi / amanuenssi
  tarja.niemi@rovaniemi.fi
Sampo Oikarainen / kirjastoavustaja
  sampo.oikarainen@rovaniemi.fi
Jukka Oja / aviustaja
  jukka.oja@rovaniemi.fi
Mikko Paajala / Kirjastotoimenjohtaja
  mikko.paajala@rovaniemi.fi   Phone icon 040 576 2604
Kaija Pernu / kirjastoamanuenssi
  kaija.pernu@rovaniemi.fi
Irene Piippola / saamelaiskirjastonhoitaja
  irene.piippola@rovaniemi.fi
Pilvi Pirttijärvi / kirjastoamanuenssi
  pilvi.pirttijarvi@rovaniemi.fi
Eija Rajanen / informaatikko
  eija.rajanen@rovaniemi.fi
Pasi Rantanen / kirjastotoimen apulaisjohtaja
  pasi.rantanen@rovaniemi.fi   Phone icon 050 5751839
Seija Rasmussen / kirjastosihteeri
  seija.rasmussen@rovaniemi.fi
Taru Savola / kirjastovirkailija
  taru.savola@rovaniemi.fi
Jarkko Seppänen / kirjastovirkailija
  jarkko.seppanen@rovaniemi.fi
Anna Kaisa Turunen / kirjastovirkailija
  annakaisa.turunen@rovaniemi.fi
Kati Vuontisjärvi / erikoiskirjastonhoitaja
  kati.vuontisjarvi@rovaniemi.fi   Phone icon 0405614639
Matias Yrjänheikki / kirjastoavustaja
  matias.yrjanheikki@rovaniemi.fi   Phone icon 050 3151492
Seija Ålander / informaatikko, tiedottaja
  seija.alander@rovaniemi.fi
Departments
Nuortenkirjasto Oma
Library consortium
Lapin kirjasto
Established year
1860
Additional info

last modified: 2017-07-21T00:02:45