Pääkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


, 01900 Nurmijärvi (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 040 317 2500 / Telephone
Phone icon 040 317 2502 / Musiikkiosasto
Phone icon 040 317 2506 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 040 317 2502 / Aineiston uusinta
Mail address
P.O. Box 47
01901
E-mail
kirjasto@nurmijarvi.fi
Built:1984
Architect:Saara Juola
 
Personnel
Salla Elo / Kirjastonhoitaja
  salla.elo@nurmijarvi.fi
Katriina Heininen / Kirjastonhoitaja
  katriina.heininen@nurmijarvi.fi
Annika Herranen / Kirjastonhoitaja
  annika.herranen@nurmijarvi.fi
Valentin Hintikka / Kirjastovirkailija
  valentin.hintikka@nurmijarvi.fi
Piia Hänninen / Kirjastoapulainen
Tiina Jokela / Kirjastovirkailija
  tiina.jokela@nurmijarvi.fi
Tanja Kilpeläinen / kirjastovirkailija
  tanja.kilpelainen@nurmijarvi.fi
Heli Koivukangas / kirjastonhoitaja
  heli.koivukangas@nurmijarvi.fi
Hannamari Kontto / Kirjastovirkailija
  hannamari.kontto@nurmijarvi.fi
Eija Laaksonen / Kirjastoapulainen
  eija.laaksonen@nurmijarvi.fi
Raija Pekkala / Palvelusihteeri
  raija.pekkala@nurmijarvi.fi
Sirkku Petäjä / Kirjastovirkailija
  sirkku.petaja@nurmijarvi.fi
Tuulikki Pohjola / Kirjastonhoitaja
  tuulikki.pohjola@nurmijarvi.fi
Leena Taberman / Kirjastonhoitaja
  leena.taberman@nurmijarvi.fi
Heidi Ådahl / Kirjastonhoitaja
  heidi.adahl@nurmijarvi.fi
Library consortium
RATAMO
Additional info

last modified: 2017-10-20T00:02:52