Rovaniemen kaupunginkirjasto - Lapin maakuntakirjasto

No opening hours found

Jorma Eton tie 6, 96100 Rovaniemi (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 050 315 1485 / Telephone
Phone icon 050 315 1491 / Kaukopalvelu
Phone icon 040 576 2604 / Talous
Phone icon 040 576 2604 / Mikko Paajala, kirjastotoimenjohtaja
Phone icon 050 575 1839 / Kirjastotoimen apulaisjohtaja
Phone icon 050 315 1490 / Tiedotus/Viestintä (kirjaston yhteinen)
Phone icon 050 315 1484 / Hankinta/Luettelointi
Phone icon 040 571 0310 / Tietotekniikka, Tapio Koski
Phone icon 050 3151485 / Aineiston lainojen uusinta
Mail address
Jorma Eton tie 6
96100
E-mail
palaute@lapinkirjasto.fi
Built:1965
Architect:Alvar Aalto
 
Library catalogue
https://lapinkirjasto.fi/
Homepage

Personnel
Soile Huotari / kirjastovirkailija, Kirjat kotiin
  soile.huotari@rovaniemi.fi   Phone icon 050-370 4496
Helena Kokko / erikoiskirjastonhoitaja, Celia-palvelut, Lukuopas-palvelu
  helena.kokko@rovaniemi.fi   Phone icon 050-4624556
Tapio Koski / vastaava kirjastovirkalikija, tietotekniikka
  tapio.koski@rovaniemi.fi   Phone icon 040 571 9310
Mikko Paajala / kirjastotoimenjohtaja
  mikko.paajala@rovaniemi.fi   Phone icon 040 576 2604
Kaija Pernu / kirjastoamanuenssi, Kirjat kotiin -palvelu
  kaija.pernu@rovaniemi.fi   Phone icon 050-370 4496
Irene Piippola / erikoiskirjastonhoitaja, saamelaiskirjasto
  irene.piippola@rovaniemi.fi   Phone icon 050 315 1483
Pasi Rantanen / kirjastotoimen apulaisjohtaja
  pasi.rantanen@rovaniemi.fi   Phone icon 050 575 1839
Seija Rasmussen / kirjastosihteeri
  seija.rasmussen@rovaniemi.fi   Phone icon 0407464 2024
Seija Ålander / informaatikko, tiedottaja
  kirjasto.tiedotus@rovaniemi.fi   Phone icon 0503151490
Established year
1860
Additional info

last modified: 2017-09-26T00:02:03