Someron kaupunginkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


Kiiruuntie 2, 31400 Somero (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 040 126 8331 / Adults
Phone icon 040 126 8332 / Atk-vastaava_en
Phone icon 040 126 8330 / Acquisition Request
Phone icon 040 126 8388 / Children and young people
Phone icon 044 7791 335 / Kirjastoauto
Mail address
P.O. Box 42
31401
E-mail
kirjasto@somero.fi
Built:2000
Architect:Saara Juola
 
Library catalogue
https://somero.finna.fi/
Homepage
Services
Local collection collection
device
device
device
device
room
room
  • 1-2 vko 35 €, 3 vko 55€, 4 vko 75€.
service
service
Registeration for Celia service
Interlibrary services service
  • 3 € + lähettäjäkirjaston hinta (2016 alusta)
Drop box service
Homeservice service
  • Maksuton.
service
service
  • Ilmainen.
service
Personnel
Henna-Riikka Hautamäki / kirjastovirkailija
  henna-riikka.hautamaki@somero.fi   Phone icon 040-1268 388
Tuula Heiskanen / kirjastovirkailija
  tuula.heiskanen@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Kirsti Järvinen / kirjastovirkailija
  kirsti.järvinen@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Eija Kopponen / kirjastonhoitaja
  eija.kopponen@somero.fi   Phone icon 040 126 8388
Elina Nordlund / kirjastovirkailija
  elina.nordlund@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Risto Rasa / kirjastonhoitaja
  risto.rasa@somero.fi   Phone icon 040 126 8332
Kari Tommila / kuljettaja-virkailija
  kari.tommila@somero.fi   Phone icon 044-7791 335
Laura Tyysteri / kirjastonjohtaja
  laura.tyysteri@somero.fi   Phone icon 040 126 8330
Established year
1861
Additional info

last modified: 2017-10-23T00:02:51