Kirkonkylän kirjasto

Self service


Opening hours this week


, 03400 Vihti (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon (09) 4258 3180 / Telephone
Phone icon (09) 4258 3275 / Fax
Phone icon 044 767 4654 / GSM
Phone icon (09) 4258 3180 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 044 767 46 96 / Kirjastonjohtaja
Mail address
Kyläaukio 1
03400
E-mail
kirkonkylan.kirjasto@vihti.fi
 
Library catalogue
https://lukki.finna.fi/
Homepage
Services
Copier device
Power consumption meter device
  • For loan
Waste tongs device
  • For loan
Exhibition room room
  • maksuton
room
service
Board games service
  • For loan
Board games service
  • For loan
Wi-Fi service
Personnel
Tiina Piirainen / kirjastonhoitaja
  tiina.piirainen@vihti.fi
Taina Sirola / kirjastonjohtaja
  taina.sirola@vihti.fi   Phone icon 044 767 46 96
Marja Tuomikoski / kirjastovirkailija
  marja.tuomikoski@vihti.fi
Personnel of same organisation level
Anne Eriksson / kirjastovirkailija
  anne.eriksson@vihti.fi
Erkki Hipponen / kirjastonhoitaja
  erkki.hipponen@vihti.fi   Phone icon 044 7674692
Lotta Jansson / informaatikko
  lotta.jansson@vihti.fi   Phone icon 044 767 4694
Ilona Kataja / kirjastonhoitaja
  ilona.kataja@vihti.fi   Phone icon 09 4258 3181
Iina Merjankari / kirjastonhoitaja
  iina.merjankari@vihti.fi
Ilkka Ora / kirjastoautonkuljettaja-virkailija
  ilkka.ora@vihti.fi
Liisa Palomäki-Nieminen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Auli Peltola / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Karoliina Pentti / kirjastonhoitaja
  karoliina.pentti@vihti.fi   Phone icon 044 7674653
Tiina Piirainen / kirjastonhoitaja
  tiina.piirainen@vihti.fi
Janika Puolitaival / pedagoginen informaatikko
  janika.puolitaival@vihti.fi   Phone icon 044 767 4693
Tuija Raitanen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Pirkko Saastamoinen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Taina Sirola / kirjastonjohtaja
  taina.sirola@vihti.fi   Phone icon 044 767 46 96
Marja Tuomikoski / kirjastovirkailija
  marja.tuomikoski@vihti.fi
Library consortium
Lukki-kirjastot
Additional info

last modified: 2017-09-25T00:02:49