Iisalmen kaupunginkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Kirjasto on auki klo 8-10 itsepalveluperiaatteella. Lehtisali on auki lisäksi lauantaisin klo 8-15 ja sunnuntaisin klo 8-16.

Puhelinnumerot
Phone icon 040 830 2712 / Neuvonta / tietopalvelu
Phone icon 040 355 1754 / Kaukopalvelu
Phone icon 040 830 4345 / Kirjastoauto
Postiosoite

Sähköposti
iisalmi.kirjasto@iisalmi.fi
Rakennus: Iisalmen kulttuurikeskus
Rakennettu:1989
Arkkitehti:Arkkitehtitoimisto Pekka Pitkänen Ky
 
Palvelut
Asiakastietokone laite
  • Useita asiakastietokoneita vapaasti käytettävissä. Tulostusmahdollisuus
Digitointipiste laite
  • Asiakas voi omatoimisesti digitoida VHS-videoita, c-kasetteja, äänilevyjä, filminegatiiveja, dioja ja paperikuvia.
Kopiokone laite
  • mustavalkoinen 0,5 €/sivu, värillinen 1 €/sivu
Mikrokortin/filmin lukulaitteet laite
  • Laitteelta voi tulostaa ja tallentaa omalle muistitikulle
Pelikonsolit laite
  • Kirjastossa mahdollisuus pelata playstation 3- ja 4- pelejä. Pelejä on myös lainattavissa. Käytössä myös VR-lasit
Skanneri laite
Kirjakierrätyspiste palvelu
  • Asiakkaiden omien kirjojen vaihtopiste
Kotipalvelu palvelu
  • Kotipalvelun avulla on mahdollista käyttää kirjastoa, jos ei esimerkiksi korkean iän tai liikuntaesteen vuoksi itse pääse käymään kirjastossa. Aineistoa tuodaan kotiin ja noudetaan takaisin kirjastoon
Langaton verkko palvelu
  • Kirjastossa on asiakkaiden käytössä langaton verkko.
Lautapelejä palvelu
  • Kirjastossa voi pelata useita lautapelejä. Lautapelejä voi myös lainata.
Musiikin kuuntelumahdollisuus palvelu
Palautusluukku palvelu
Satutunnit palvelu
  • Satutunnit perjantaisin klo 9.30 syys- ja kevätkaudella.
    .
Varausten itsepalvelunouto palvelu
  • Varaukset on mahdollista noutaa ja lainata omatoimisesti varausnumeron perusteella varaushyllystä
Hiljainen työskentelytila tila
Henkilökunta
Salme Eerola / kirjastovirkailija
  salme.eerola@iisalmi.fi   Phone icon 040 355 1745
Elisa Haaksiala / kirjastovirkailija
  elisa.haaksiala@iisalmi.fi   Phone icon 040 355 1693
Eija Haapalainen / kirjastoavustaja
  eija.haapalainen@iisalmi.fi   Phone icon 040 830 2712
Tuomas Kauppinen / kirjastonhoitaja kirjastoauto
  tuomas.kauppinen@iisalmi.fi   Phone icon 040 830 4345
Anna-Mari Kettunen / kirjastonhoitaja
  anna-mari.kettunen@iisalmi.fi   Phone icon 040 489 4002
Marja Kettunen / kirjastonhoitaja
  marja.kettunen@iisalmi.fi   Phone icon 040 489 4004
Arja Kokkonen / kirjastovirkailija
  arja.kokkonen@iisalmi.fi   Phone icon 040 355 1689
Leena Korpela / kirjastonhoitaja kirjastoauto
  leena.korpela@iisalmi.fi   Phone icon 040 830 4345
Hilkka Kärkkäinen / kirjastovirkailija
  hilkka.karkkainen@iisalmi.fi   Phone icon 040 355 1695
Ritva Laakso / kirjastoapulainen
  ritva.laakso@iisalmi.fi   Phone icon 040 830 2712
Sinikka Lappalainen / kirjastovirkailija
  sinikka.lappalainen@iisalmi.fi   Phone icon 040 355 1754
Petri Lehto-oksa / kirjastonhoitaja musiikkiosasto
  petri.lehto-oksa@iisalmi.fi   Phone icon 040 489 4003
Tuomo Lindfors / kirjastonhoitaja aikuistenosasto
  tuomo.lindfors@iisalmi.fi   Phone icon 040 653 0961
Sanna Marin-Kainulainen / kirjasto- ja kulttuuripalvelupäällikkö
  sanna.marin-kainulainen@iisalmi.fi   Phone icon 040 588 9074
Kirsi Nevalainen / kirjastonhoitaja
  kirsi.nevalainen@iisalmi.fi   Phone icon 040 830 2643
Leena Partanen / kirjastovirkailija
  leena.partanen@iisalmi.fi   Phone icon 040 355 1735
Tuija Sirviö-Lappalainen / vastaava kirjastonhoitaja, lasten- ja nuortenosasto
  tuija.sirvio-lappalainen@iisalmi.fi   Phone icon 040 489 4006
Seutuyhteistyö
Rutakko
Perustamisvuosi
1858
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-07-22T00:01:59