Iitin kirjasto

Omatoimiaukioloajat


Aukioloajat tällä viikolla


Omatoimiaukioloajat: ma-pe klo 07-20 la-su klo 07-16

Puhelinnumerot
Phone icon 040 483 3800 / Iitin kirjasto
Phone icon 040 483 3732 / Kirjasto-kulttuuritoimen johtaja
Postiosoite
Kausansaarentie 3
47400 Kausala
Sähköposti
kirjasto@iitti.fi
Rakennettu:1992
Arkkitehti:Arto Sipinen
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
http://www.kyyti.fi/
Verkkosivut
http://www.kyyti.fi/
Palvelut
Monitoimitila tila
  • Monitoimitila
    Monitoimitila Kirmo taidenäyttelyitä, kokouksia ja erilaisia tilaisuuksia varten
Henkilökunta
Tuula Heino / Kirjastovirkailija
  tuula.heino@iitti.fi   Phone icon 040 483 3800
Niina Honko / vt. sivistystoimenjohtaja
  niina.honko@iitti.fi   Phone icon 040 483 3732
Hanna Huovinen / kirjastonhoitaja
  hanna.huovinen@iitti.fi   Phone icon 040 483 3800
Kaija Mattila / kirjastovirkailija
  kaija.mattila@iitti.fi   Phone icon 040 483 3800
Organisaation henkilöstö
Tuula Heino / Kirjastovirkailija
  tuula.heino@iitti.fi   Phone icon 040 483 3800
Niina Honko / vt. sivistystoimenjohtaja
  niina.honko@iitti.fi   Phone icon 040 483 3732
Hanna Huovinen / kirjastonhoitaja
  hanna.huovinen@iitti.fi   Phone icon 040 483 3800
Jouko Koivunen / autokirjastovirkailija
  jouko.koivunen@iitti.fi   Phone icon 040 523 2543
Kaija Mattila / kirjastovirkailija
  kaija.mattila@iitti.fi   Phone icon 040 483 3800
Seutuyhteistyö
Kyyti
Perustamisvuosi
1922
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-03-30T00:03:01