Kemin kaupunginkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


1.6. - 31.8.

Marina Takalon katu 3, 94100 Kemi (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Saapumisohjeet: https://www.google.com/maps/place/Marina+Takalon+katu+3,+94100+Kemi,+Suomi/@65.7355767,24.5558078,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x45d54b2f208ec2af:0x6ad323c3cbfb153e!8m2!3d65.7355767!4d24.5579965

Puhelinnumerot
Phone icon 016 258 252 / Neuvonta ja asiakaspalvelu
Phone icon 016 258 252 / Kaukopalvelu
Phone icon 016 258 253 / Lainojen uusinta ja asiakaspalvelu
Phone icon 040 142 9363 / Lasten ja nuorten osasto
Postiosoite
Marina Takalon katu 3
94100 Kemi
Sähköposti
kirjasto@kemi.fi
Rakennus: Kemin kulttuurikeskus
Rakennettu:1977
Arkkitehti:Jan Söderlund
 
Palvelut
Asiakastietokoneet laite
  • Tietokoneita asiakskäyttöön. Netti, toimisto-ohjelmat, skanneri, tulostimet, viivakoodinlukija
  • maksuton
Digitointilaitteet laite
  • LP-levyjen, kasettien ja videoiden digitointilaitteisto
  • maksuton
Kopiokone laite
  • kolikkotulostin, 20 snt/valotus
Mikrofilminlukulaitteet laite
  • mikrofilminlukulaitteet ja tulostin
  • maksuton
Skanneri laite
  • Tietokoneeseen liitetty skanneri/tulostin
  • maksuton
WLAN palvelu
  • ilmainen langaton verkkoyhteys
  • maksuton
Opintolukusali tila
  • Ryhmätyötila
  • maksuton
Soittohuone tila
  • Piano, sähkörummut, kitara
  • maksuton
Tutkijanhuoneet tila
  • Tutkijanhuoneet; pc, verkkoyhteys, toimisto-ohjelmat, tulostin
Henkilökunta
Hilkka Heikkinen / kirjastotoimenjohtaja
  hilkka.heikkinen@kemi.fi   Phone icon 040 845 5793
Liisa Hyvärinen / Kirjastonhoitaja
  liisa.hyvarinen@kemi.fi   Phone icon 050 427 5622
Satu Keränen / kirjastonhoitaja
  satu.keranen@kemi.fi   Phone icon 040 630 7063
Anne Kilpeläinen / Kirjastovirkailija
  anne.kilpelainen@kemi.fi   Phone icon 016 258 253
Pia Kusmin / kirjastonhoitaja
  pia.kusmin@kemi.fi   Phone icon 040 630 3416
Ilkka Leinonen / kirjastonhoitaja
  ilkka.leinonen@kemi.fi   Phone icon 050 433 6526
Esko Nousiainen / kirjastonhoitaja
  esko.nousiainen@kemi.fi   Phone icon 040 487 3162
Päivi Pahkasalo / kirjastovirkailija
  paivi.pahkasalo@kemi.fi   Phone icon 040 631 2801
Jukka Pietilä / kirjastonhoitaja
  jukka.pietila@kemi.fi   Phone icon 050 427 5624
Leena Pitkänen / kirjastonhoitaja
  leena.pitkanen@kemi.fi   Phone icon 040 734 2146
Kirsti Portti / kirjastovirkailija
  kirsti.portti@kemi.fi   Phone icon 016 258 253
Marjut Rosenberg / kirjastonhoitaja
  marjut.rosenberg@kemi.fi   Phone icon 040 865 9074
Sinikka Saarenpää / kirjastovirkailija
  nuoret.kirjasto@kemi.fi   Phone icon 040 142 9363
Eija Saonegin / kirjastovirkailija
  eija.saonegin@kemi.fi   Phone icon 016 258 253
Johanna Urpunen / kirjastovirkailija
  johanna.urpunen@kemi.fi   Phone icon 016 258 253
Seija Väätäjä / Kirjastovirkailija
  seija.vaataja@kemi.fi   Phone icon 016 258 253
Kari Åkerman / kirjastovirkailija
  kari.akerman@kemi.fi   Phone icon 050 364 5846
Perustamisvuosi
1879
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-08-20T00:03:31