Kemijärven kaupunginkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Ainoastaan lehtisali avoinna. Lainaus ja palautus ei mahdollista.

Puhelinnumerot
Phone icon 040 746 0267 / Asiakaspalvelu
Phone icon 040 838 7072 / Kirjastonjohtaja
Phone icon 040 022 6406 / Kirjastoauto Kyläluuta
Postiosoite
Hietaniemenkatu 5
98100 Kemijarvi
Sähköposti
kirjasto@kemijarvi.fi
Rakennus: Kemijärven kulttuurikeskus
Rakennettu:1987
Arkkitehti:Ålander, Korsström, Packalén
 
Palvelut
Monitoimilaite laite
  • Skanneri, väritulostin, kopiokone.
  • tulostus A4: mv 0,20 , väri 0,80 A3: mv 1,00 väri 1,20
Yleisöpäätteet laite
  • yleisöpäätteet: 5 kpl
    Neljässä koneessä Win7, Office 2013. Yhdessä koneessa englanninkielinen käyttöjärjestelmä Win10, Office 2013.
  • Käyttö ilmaista, tulosteet maksullisia
Langaton verkkoyhteys palvelu
  • Wlan: vaatii kirjautumisen, salasanan saa kirjastosta.
Koulutustila tila
  • Koulutustilassa 20 tietokonetta, Win10, Office 2016
ePress, e-kirjat verkkopalvelu
  • Kirjastossa on käytössä ePress-palvelu ja e-kirjoja lainataan verkkokirjaston kautta
Henkilökunta
Saila Haikonen / kirjastovirkailija
  saila.haikonen@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Petri Koutelo / kirjastovirkailija
  petri.koutelo@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Helena Kumpula / kirjastovirkailija
  helena.kumpula@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Pentti Lampela / kirjastonautonkuljettaja
  pentti.lampela@kemijarvi.fi   Phone icon 040 022 6406
Pirjo Malkamäki / kirjastoavustaja
  pirjo.malkamaki@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Tarja Peltonen / Kirjastonjohtaja
  tarja.peltonen@kemijarvi.fi   Phone icon 0408387072
Rakel Peltoperä / kirjastovirkailija
  rakel.peltopera@kemijarvi.fi   Phone icon 040 746 0267
Tuula Poropudas / kirjastovirkailija/kirjastoautonkuljettaja
  tuula.poropudas@kemijarvi.fi   Phone icon 0400 226 406
Marja-Leena Vaarala / kirjastonhoitaja
  marja-leena.vaarala@kemijarvi.fi   Phone icon 040 015 7716
Seutuyhteistyö
Lapin kirjasto
Perustamisvuosi
1878
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-04-25T00:02:47