Yläneen kirjasto

Omatoimiaukioloajat


Omatoimikirjastoaikana kirjastoon pääsee sisälle kirjastokortilla ja pin-koodilla. Pin-koodin saa kirjastosta.

Aukioloajat tällä viikolla


Puhelinnumerot
Phone icon 040 672 2970 / Puhelin
Phone icon 040 672 2970 / Lainaustoimisto
Phone icon 040 672 2970 / Hankintaehdotukset
Phone icon 040 672 2970 / Aineiston uusinta
Phone icon 040 672 2970 / Aineiston varaaminen
Phone icon 0401435701 / Hallinto
Postiosoite
Vainionperäntietie 2 A
21900 Yläne
Sähköposti
ylaneenkirjasto@poytya.fi
 
Palvelut
Asiakaskoneet laite
  • Tietokoneet asiakaskäyttöön internetliittymällä.
  • Maksuton
Digitointilaite laite
  • Digitointilaite, jolla voi muuttaa vhs muotoiset tallenteet dvd formaatiksi.
  • maksuton
Energiankulutusmittari laite
  • Testaa sähkölaitteidesi sähkönkulutuksen.
Kopiokone laite
  • 0,30-1,20€
Tulostin laite
  • Paperitulostin.
  • 0,30-1,20€
Wifi palvelu
  • Langaton internetyhteys
  • Maksuton
Henkilökunta
Taina Jaakkola / Kirjastonhoitaja
  taina.jaakkola@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Leena Viljanen / Kirjastovirkailija
  leena.viljanen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Organisaation henkilöstö
Taina Jaakkola / Kirjastonhoitaja
  taina.jaakkola@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Terhi Laine / Kirjastonhoitaja
  terhi.laine@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Minna Leinonen / Kirjastonhoitaja
  minna.leinonen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Riikka Närvä-Haaksi / Kirjastovirkailija
  riikka.narva-haaksi@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Seija Saarinen / Kirjastovirkailija
  seija.saarinen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Laila Uusitalo / Kirjastotoimenjohtaja
  laila.uusitalo@poytya.fi   Phone icon 040 143 5701
Leena Viljanen / Kirjastovirkailija
  leena.viljanen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Seutuyhteistyö
Loisto
Perustamisvuosi
1848
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-06-25T00:01:59