Oulunkylän kirjasto

Aukioloajat tällä viikolla


Normaaliaukiolo

Kylänvanhimmantie 27, 00640 Helsinki (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Saapumisohjeet: bussit: 52, 64, 550 junat: I, K, N, P, T

Puhelinnumerot
Phone icon (09) 3108 5064 / asiakaspalvelu
Phone icon (09) 3108 5690 / kirjastonjohtaja Kurt Hirn 4.12.2016 asti
Postiosoite
PL 4264
00099 Helsingin kaupunki
Sähköposti
oulunkylan_kirjasto@hel.fi
Rakennettu:1987
Arkkitehti:Arkitektbyrån Simo Järvinen & Co
 
Palvelut
Asiakastietokone laite
Dataprojektori laite
  • Dataprojektori voidaan kytkeä asiakkaan kannettavaan tietokoneeseen.
Energiankulutusmittari laite
  • Lainattavissa
Kopiokone (väri) laite
  • 0,40 € / sivu (kaksipuoleinen sivu 0,80 €)
Pelikonsoli laite
Skanneri laite
Itsepalvelutulostus palvelu
  • Papercut-itsepalvelu- ja mobiilitulostus
Kirjakierrätyspiste palvelu
  • Asiakkaiden omien kirjojen vaihtopiste.
Koirat sallittu palvelu
Käteismaksumahdollisuus palvelu
Langaton verkko (Wi-Fi) palvelu
Lautapelejä palvelu
Tulostus (väri) palvelu
  • 0,40 € / sivu (kaksipuoleinen sivu 0,80 €)
Valkokangas palvelu
  • Dia- ja dataprojektorin yhteydessä käytettävä valkokangas
Kokoustila tila
Näyttelytila tila
Henkilökunta
Eija Palomäki / kirjastonjohtaja
  eija.palomaki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5664
Organisaation henkilöstö
Anne Ala-Honkola / kirjastonjohtaja
  anne.ala-honkola@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5625
Mari Heino / kirjastonjohtaja
  mari.heino@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5671
Virpi Jero / kirjastonjohtaja
  virpi.jero@hel.fi   Phone icon (09) 3102 8431
Kari Lämsä /
Anne Mankki / kirjastonjohtaja
  anne.mankki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5079
Anne Dikert / kirjastonjohtaja
  anne.dikert@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5667
Kurt Hirn / kirjastonjohtaja
  kurt.hirn@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5690
Kari Lämsä / osastonjohtaja
  kari.lamsa@hel.fi   Phone icon (09) 3102 9780
Anu Lång / kirjastonjohtaja
  anu.lång@hel.fi   Phone icon (09) 310 85505
Laura Norris / kirjastonjohtaja
  laura.norris@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5653
Helena Ohene Menu / kirjastonjohtaja
  helena.ohenemenu@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5641
Ria Ordén / osastonjohtaja
  ria.orden@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5211
Eija Palomäki / kirjastonjohtaja
  eija.palomaki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5664
Taina Pirhonen / palvelupäällikkö
  taina.pirhonen@hel.fi
Roni Rauramo / IT-tukihenkilö
  roni.rauramo@hel.fi   Phone icon 040 334 9670
Satu Rautanen / palveluesimies
  Phone icon (09) 3108 5039
Maria Repo-Rodstedt / palvelupäällikkö
  maria.repo@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5626
Kalle Riiheläinen / palveluesimies
  kalle.riihelainen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5848
Hanna Rissanen / palvelupäällikkö
  Phone icon (09) 3108 5814
Heli Roisko / kirjastonjohtaja
  heli.roisko@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5613
Harri Sahavirta / kirjastonjohtaja
  harri.sahavirta@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5655
Anna-Maria Soininvaara / kirjastotoimen apulaisjohtaja
  anna-maria.soininvaara@hel.fi   Phone icon (09) 310 8400
Solveig Storbom / kirjastonjohtaja
  solveig.storbom@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5642
Tiina Tarvonen / kirjastonjohtaja
  tiina.tarvonen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5301
Jyrki Tirronen / kirjastonjohtaja
  jyrki.tirronen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5698
Kari Vante / kirjastonjohtaja
  kari.vante@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5656
Kristiina Vattulainen / kirjastonjohtaja
  kristiina.vattulainen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5670
Lauriina Vilkkonen / kirjastonjohtaja
  lauriina.vilkkonen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5632
Tarja Vuorinne / kirjastonjohtaja
  tarja.vuorinne@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5202
Tarja Vuorinne / kirjastonjohtaja
  tarja.vuorinne@hel.fi   Phone icon 040 6851258
Seutuyhteistyö
HelMet
Perustamisvuosi
1946
Lisätietoja
  • naapurit
    Maunula, Käpylä, Arabianranta, Pukinmäki



Oulunkylän kirjasto on moderni tiedon ja tarinoiden lähde ja asukkaiden olohuone keskellä vireintä Oulunkylää.

muokattu viimeksi: 2016-09-14T13:39:18