Hyvinkään pääkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Itsepalvelu ma-to klo 9-11 ja pe klo 9-10

Torikatu 5, 05800 Hyvinkää (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Pysäköinti: Parkkipaikkoja viereisessä kauppakeskuksessa Torikadun varrella

Puhelinnumerot
Phone icon (019) 459 2422 / Puhelin
Phone icon (019) 459 2423 / Neuvonta / tietopalvelu
Phone icon (019) 459 2422 / Lainausasiat ja uusinnat
Phone icon (019) 459 2298 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon (019) 459 2426 / Kirjastotoimenjohtaja
Phone icon (019) 459 2420 / Aikuisten osasto
Phone icon (019) 459 2429 / Lasten- ja nuorten osasto
Phone icon (019) 459 2424 / Musiikkiosasto
Phone icon (019) 459 2421 / Lehtisali
Phone icon (019) 459 2427 / Kaukopalvelu
Phone icon (019) 459 2431 / Atk-vastaava
Phone icon (019) 459 4052 / Vahtimestari
Phone icon (019) 459 2425 / Talous
Phone icon (019) 459 2480 / Fax
Postiosoite
Kirjastopolku 2
05800 Hyvinkää
Sähköposti
kirjasto@hyvinkaa.fi / kirjasto.lainaus@hyvinkaa.fi
Rakennettu:1968
Arkkitehti:Raimo Valjakka ja Ilmo Valjakka
 
Henkilökunta
Kirsti Ahlsten / Kirjastonhoitaja
  kirsti.ahlsten@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2841
Pia Enberg / Kirjastotyöntekijä
  pia.enberg@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2421
Pirjo Havuluoto / Kirjastovirkailija ts
  pirjo.havuluoto@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2425
Milla Helminen / Kirjastonhoitaja ts.
  milla.helminen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2429
Mervi Jokinen / Kirjastotoimenjohtaja
  mervi.jokinen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2426
Paula Karojärvi / Kirjastonhoitaja
  paula.karojarvi@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2429
Anne Kekkonen / Kirjastovirkailija
  anne.kekkonen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2431
Marjo Kemppinen / Kirjastovirkailija
  marjo.kemppinen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2841
Sirkka Kontiainen / Osastonjohtaja
  sirkka.kontiainen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2420
Mirkka Lehtinen / Kirjastovirkailija
  mirkka.lehtinen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2421
Leena Lehto / Kirjastonhoitaja
  leena.lehto@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2462
Timo Lehtonen / Kirjastovirkailija
  timo.lehtonen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2462
Ossi Lukkarinen / Kirjastovirkailija ts
  ossi.lukkarinen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2431
Aini Mäntynen / Kirjastovirkailija
  aini.mantynen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2429
Raija Oksanen / Toimistovirkailija
  raijaanneli.oksanen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2425
Ira Palvanen / Kirjastovirkailija
  ira.palvanen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2431
Katja Pettersson / Informaatikko
  katja.pettersson@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2466
Sari Piironen / Kirjastonhoitaja
  sari.piironen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2427
Maarit Rossinen / Kirjastonhoitaja
  maarit.rossinen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2428
Silja Rytkönen / Osastonjohtaja
  silja.rytkonen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2429
Sari Saarela / Kirjastovirkailija
  sarianneli.saarela@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2431
Kirsi Sirkiä / Kirjastovirkailija
  kirsi.sirkia@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2298
Suvi Tarkkonen / Kirjastovirkailija
  suvi.tarkkonen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2431
Maija Tusa / Osastonjohtaja ts
  maija.tusa@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2462
Hilkka Viitanen / Kirjastovirkailija
  hilkka.viitanen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2431
Teijo Virolainen / Kirjastonhoitaja
  teijo.virolainen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2841
Kimmo Vuorinen / Kirjastotyöntekijä ts
  kimmo.vuorinen@hyvinkaa.fi   Phone icon 019 459 2421
Seutuyhteistyö
RATAMO
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-11-20T00:02:51