Kangasalan pääkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Puhelinnumerot
Phone icon 050 407 3903 / Tietopalvelu
Phone icon 050 401 7163 / Lainaus
Phone icon 050 412 2383 / Musiikkiosasto
Phone icon 050 412 1617 / Lapset ja nuoret
Postiosoite
PL 31
36201 Kangasala
Sähköposti
kangasalan.kirjasto@kangasala.fi
Rakennettu:1976
 
Palvelut
Hiekkalinna kokoelma
  • Lasten monitoimihuone lasten ja nuorten osastolla
Asiakastietokone laite
Kopiokone laite
Mikrofilminlukulaite laite
Mikrokortinlukulaite laite
Skanneri laite
Lautapelejä palvelu
  • Lautapelejä lasten ja nuorten osastolla.
Musiikin kuuntelu palvelu
  • Musiikin kuuntelu kuulokkeilla musiikki- ja taideosastolla ja Hiekkalinnassa sekä kaiuttimista soittohuoneessa.
Palautusluukku palvelu
  • Palautusluukku pääoven oikealla puolella. Käytettävissä kirjaston ollessa suljettuna.
VHS-DVD-digitointilaite palvelu
Harjula-sali tila
  • Varattava kokoustila 70 hengelle
    - 1. kerros - 80,5 m² - istumapaikat 70 hengelle - käytettävissä myös 20 kpl pöytiä Tekninen varustus - dataprojektori - kannettava tietokone, jonka käyttäjätunnuksen saa henkilökunnalta - luennoitsijalla mahdollisuus liittää vaihtoehtoisesti oma kannettava dataprojektoriin ja verkkoon - tussitaulu - lehtiötaulu - tilaan on saatavissa mikrofoni - pimennysverhot - tila on mahdollista jakaa kahteen osaan siirtoseinällä
Lukusali tila
  • Hiljainen lukusali 2. kerroksessa
Ryhmätila Lukko tila
  • - 2. kerros, nuorten osasto- 13 m²- max 6 hengelle
  • kangasalalaiset, maksuton. Ulkopaikkakuntalaiset 5 €/tunti + alv. 24 % (6,20 €), minimivuokra-ai
Ryhmätila Suppa tila
  • - 2. kerros, aikuisten tieto ja taito -osasto - 13 m² - max 10 hengelle
  • kangasalalaiset, maksuton, ulkopaikkakuntalaiset 5 €/tunti + alv. 24 % (6,20 €), minimivuokra-ai
Soittohuone tila
  • Äänieristetty soittohuone, piano, musiikin kuuntelu
Taidetila Terra tila
  • Näyttelytila vaihtuville näyttelyille ensimmäisessä kerroksessa
Henkilökunta
Elina Alatalo / kirjastovirkailija
  elina.alatalo@kangasala.fi   Phone icon 040 689 7293
Petra Julin / Erikoiskirjastonhoitaja
  petra.julin@kangasala.fi   Phone icon 050 406 7796
Tuula Keihäs / Kirjastovirkailija
  tuula.keihas@kangasala.fi   Phone icon 050 411 7358
Merja Lehto / Informaatikko
  merja.lehto@kangasala.fi   Phone icon 050 363 5425
Sinikka Murto / Kirjastovirkailija
  sinikka.murto@kangasala.fi   Phone icon 050 433 7734
Leena Mäkiö / Osastonjohtaja
  leena.makio@kangasala.fi   Phone icon 050 411 6041
Annika Pihlaja / kirjastovirkailija
  annika.pihlaja@kangasala.fi   Phone icon 040 133 6620
Päivi Raivola / Erikoiskirjastonhoitaja
  paivi.raivola@kangasala.fi   Phone icon 040 678 2866
Merja Rantanen / Toimistosihteeri
  merja.rantanen@kangasala.fi   Phone icon 050 414 6438
Elina Rauhala-Kari / Osastonjohtaja
  elina.rauhala-kari@kangasala.fi   Phone icon 050 469 9725
Tuija Saari / Kirjastovirkailija
  tuija.saari@kangasala.fi   Phone icon 050 452 4322
Kirsi Taiminen / Kirjastovirkailija
  kirsi.taiminen@kangasala.fi   Phone icon 050 413 4744
Katriina Törhönen / Kirjastovirkailija
  katriina.torhonen@kangasala.fi   Phone icon 040 133 6490
Vesa Välimäki / vahtimestari
  vesa.valimaki@kangasala.fi   Phone icon 050 406 1174
Seutuyhteistyö
PIKI
Perustamisvuosi
1862
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-03-29T00:01:51