Pääkirjasto (Kouvola)

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Puhelinnumerot
Phone icon 020 615 5232 / Asiakaspalvelu
Phone icon 020 615 4293 / Neuvonta
Phone icon 020 615 4271 / Tiedotus/Viestintä (toimipisteet)
Phone icon 020 615 8455 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 020 615 8284 / Vahtimestari
Phone icon 020 615 5238 / Vahtimestari (vara)
Postiosoite
PL 33
45101 Kouvola
Sähköposti
kirjasto@kouvola.fi
Rakennus: Lasikantinen laulukirja
Rakennettu:1971
Arkkitehti:Juhani Kivikoski
 
Palvelut
Kirjastokahvila Pinocchio palvelu
  • Teija Rytkölä p. 050 530 2856, kirjastokahvila.pinocchio@gmail.com
Mediamaja palvelu
  • Mediakasvatusta, opastusta laitteiden käytöön, kuvankäsittelyyn ja äänitykseen, omatoimista digitointia ja tapahtumia
    Mediamajassa järjestetään tapahtumia, luentoja, konsertteja, mediakasvatuksellisia työpajoja oppilaitoksille ja erilaisille ryhmille sekä annetaan henkilökohtaista opetusta mm. videon- ja kuvankäsittelyyn sekä musiikin äänitykseen ja miksaukseen. Tiistaisin ja torstaisin Mediamaja toimii keskustan alueen nuorisotilana.
UrbanOffice palvelu
  • Maksutonta työ- ja opiskelutilaa
    Pääkirjaston eteistilassa maksutonta työ- ja opiskelutilaa kirjaston aukioloaikoin
Ryhmätyötila tila
  • Maksuton ryhmätyötila. Varaa aika asiakaspalvelusta.
Henkilökunta
Tony Ahola / kirjastovirkailija, musiikkiosasto
  tony.ahola@kouvola.fi
Anna-Mari Andersson / erikoiskirjastonhoitaja
  anna-mari.andersson@kouvola.fi
Sirkka Flöjt / kirjastovirkailija
  sirkka.flojt@kouvola.fi
Sari Halinen / kirjastovirkailija
  sari.halinen@kouvola.fi
Outi Harju / kirjastonhoitaja
  outi.harju@kouvola.fi
Anitta Huusari / toimistonhoitaja
  anitta.huusari@kouvola.fi
Päivi Jussila / kirjastovirkailija
  paivi.jussila@kouvola.fi
Hannele Kaipainen / kirjastonhoitaja
  hannele.kaipainen@kouvola.fi
Eija Kiintola / kirjastovirkailija
  eija.kiintola@kouvola.fi
Kirsi Kivistö / Kirjastovirkailija
  kirsi.kivisto@kouvola.fi
Jari Koivunen / Kirjastovirkailija-vahtimestari
  jari.koivunen@kouvola.fi
Arja Kuisma / Kirjastonhoitaja
  arja.kuisma@kouvola.fi
Kini Laine / Kirjastovirkailija (kiertävä)
  kini.laine@kouvola.fi
Tuomo Mannonen / mediatuottaja, mediamaja
  tuomo.mannonen@kouvola.fi   Phone icon 020 6151 333
Sari Nieminen / Kirjastovirkailija
  sari.nieminen@kouvola.fi
Maija Nordin / Kirjastoavustaja
Aija Sydänmaanlakka / Kirjastovirkailija
  aija.sydanmaanlakka@kouvola.fi
Leena Tuomala / Pääkirjaston kirjastonjohtaja
  leena.tuomala@kouvola.fi   Phone icon 020 615 6416
Nina Tuominen / Musiikin informaatikko
  nina.tuominen@kouvola.fi
Pia Tuominen / Kirjastovirkailija
  pia.tuominen@kouvola.fi
Seutuyhteistyö
Kyyti
Perustamisvuosi
1971
Lisätietoja
  • Digipiste ja mikrofilmien lukuhuone
    VHS-kasettien digitoiminen itsepalveluperiaatteella, mikrofilmien lukumahdollisuus

  • UrbanOffice
    Pääkirjaston eteistilassa maksutonta työ- ja opiskelutilaa kirjaston aukioloaikoina

  • Pianohuone
    Piano harjoituskäyttöön maksutta

  • Pinocchio
    Kirjastokahvila@pitopalvelu Teija Salmi p. 0505302856

muokattu viimeksi: 2017-10-23T00:02:51