Vaasan pääkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Nyhetsområdet öppet: må-to 9-20, fr 9-17, lö 10-15, sö 12-15

Puhelinnumerot
Phone icon (06) 325 3558 / Uutisalue ja lehdet
Phone icon (06) 325 3540 / Yhteiskunta ja talous
Phone icon (06) 325 3540 / Kaunokirjallisuus ja kielet
Phone icon (06) 325 3540 / Maat ja kulttuurit
Phone icon (06) 325 3560 / Maakuntakirjasto-osasto, Vasaensis
Phone icon (06) 325 3540 / Luonnontiede ja tekniikka
Phone icon (06) 325 3545 / Lapset ja nuoret
Phone icon (06) 325 3565 / Musiikki ja taide
Phone icon (06) 325 3533 / Info
Postiosoite
PL 235
65101 Vaasa
Sähköposti
kirjasto.vastaanotto@vaasa.fi
Rakennettu:2001
Arkkitehti:Lahdelma & Mahlamäki Oy
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
https://kirjasto.vaasa.fi/
Verkkosivut
https://kirjasto.vaasa.fi/
Palvelut
Celia-kirjaston palvelut kokoelma
Asiakaskoneet laite
CD-soitin ja kuulokkeet laite
E-lehtien lukupiste laite
Esitystekniikka - Dataprojektori tai suuri näyttö laite
Mikrofilmin ja -kortin lukulaite laite
Itsepalvelulainaus ja -palautus palvelu
Kopiointi /tulostus/skannaus palvelu
Langaton verkko palvelu
Palautusluukku palvelu
VHS-DVD-digitointi palvelu
Varausten itsepalvelunouto palvelu
Näyttelyvitriini tila
Henkilökunta
Marita Ahola / Kulttuuri- ja kirjastotoimen johtaja
  marita.ahola@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3520
Leena Alanko / Hallintosihteeri
  leena.alanko@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3526
Kristina Grönberg / Erikoiskirjastonhoitaja
  kristina.gronberg@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3540
Sonja Guss-Toukonen / Erikoiskirjastonhoitaja
  sonja.guss-toukonen@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3560
Pirkko Hurtig / Erikoiskirjastonhoitaja
  pirkko.hurtig@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3534
Eija Håkans / Kirjastovirkailija
  eija.hakans@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3558
Eeva Ikonen / Informaatikko
  eeva.ikonen@vaasa.fi   Phone icon 040-6476995
Salla Järvisalo / Ts. kirjastovirkailija
  salla.jarvisalo@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3533
Sari Kaunisto / Kirjastovirkailija
  sari.kaunisto@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3550
Pirjo Ketola / Erikoiskirjastonhoitaja
  pirjoleena.ketola@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3545
Irma Kivisaari / Erikoiskirjastovirkailija
  irma.kivisaari@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3545
Riitta Konster / Kirjastoavustaja
  riitta.konster@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3563
Eeva-Liisa Korhonen / Erikoiskirjastonhoitaja
  eeva-liisa.korhonen@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3547
Mikko Korpela / Virastomestari
  mikko.korpela@vaasa.fi   Phone icon 040-8653567
Anna-Maija Koskimies-Hellman / Pedagoginen informaatikko
  anna-maija.koskimies@vaasa.fi   Phone icon 040 352 3543
Kaarina Kultti / Vastaava kirjastovirkailija
  kaarina.kultti@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3558
Merja Kunnari / Informaatikko
  merja.tikkamaki@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3540
Elina Kupari / Projektityöntekijä
  elina.kupari@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3561
Johanna Linzén / Tietopalveluvirkailija
  johanna.linzen@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3540
Pia Lunabba / Kirjastosihteeri
  pia.lunabba@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3553
Marja Mikola / Kirjastotoimen apulaisjohtaja
  marja.mikola@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3521
Lisbeth Myllykangas / Vastaava kirjastovirkailija
  lisbeth.myllykangas@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3533
Ulrika Nykvist / Erikoiskirjastonhoitaja
  ulrika.nykvist@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3537
Anna Pakka / Osastonjohtaja
  anna.pakka@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3579
Ursula Palo / Erikoiskirjastovirkailija
  ursula.palo@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3565
Heikki Peräsalo / Virastomestari
  heikki.perasalo@vaasa.fi   Phone icon 0400-404171
Terhi Piikkilä / Pedagoginen informaatikko
  terhi.piikkila@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3588
Minna Rinta-Valkama / Osastonjohtaja
  minna.rinta-valkama@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3546
Susanna Saari / Tiedottaja
  susanna.saari@vaasa.fi   Phone icon 040 173 5207
Leena Sandberg / Informaatikko
  leena.sandberg@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3538
Arja Sandvik / Toimistosihteeri
  arja.sandvik@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3527
Virva Soikkeli / Verkkopalveluassistentti
  virva.soikkeli@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3561
Heli Stenbacka / Talousasiantuntija
  heli.stenbacka@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3525
Katriina Strandwall / Osastonjohtaja
  katriina.strandwall@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3552
Lena Sågfors / Pedagoginen informaatikko
  lena.sagfors@vaasa.fi   Phone icon 040 046 3589
Jaana Uitto / Kirjastosihteeri
  jaana.uitto@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3551
Seppo Valkama / Virastomestari
  seppo.valkama@vaasa.fi   Phone icon 040 040 4344
Sami Varjo / IT-suunnittelija
  sami.varjo@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3548
Essi Viitala / Kirjastovirkailija
  essi.viitala@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3565
Kati Vuorenmaa / Osastonjohtaja. Virkavapaalla
  kati.vuorenmaa@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3593
Marika Vähäkuopus / Kirjastovirkailija
  marika.vahakuopus@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3533
Antti Vänniä / Kirjastovirkailija
  antti.vannia@vaasa.fi   Phone icon (06) 325 3533
Perustamisvuosi
1794
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-03-30T00:01:51