Pääkirjasto (Joensuun seutukirjasto)

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Ma-pe klo 9-11 on kirjastolla itsepalveluaika, jolloin käytössä ovat automaatit, varausten noutohylly ja kirjaston kokoelmat. Kesälauantaisin saa asiakaspalvelua lukusalissa ja toisessa kerroksessa ovat käytössä automaatit.

Puhelinnumerot
Phone icon 050 406 5992 / Lainausosasto, aineiston uusinta
Phone icon 050 433 9785 / Tiedonhaku, aineiston varaaminen
Phone icon 050 443 5001 / Lukusali Vipunen, tietokoneiden varaus
Phone icon 050 443 3113 / Lasten- ja nuortenosasto
Phone icon 050 405 8914 / Musiikkiosasto
Phone icon 050 441 1520 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 050 343 7845 / Vahtimestari
Phone icon 050 302 0563 / Kulttuuri- ja kirjastopalvelujohtaja
Phone icon 050 315 6598 / Kaukopalvelu
Postiosoite
PL 114
80101 JOENSUU
Sähköposti
kirjasto@jns.fi
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
http://vaarakirjastot.fi
Verkkosivut
http://vaarakirjastot.fi/paakirjasto
Palvelut
Muikkusali tila
  • Kokoustila
    Tilaan mahtuu pöytä/tuoliyhdistelmällä 50 henkeä, tuolivarustuksella 60–70 henkeä. Muikku-salissa on käytettävissä tietokone, datatykki, diaprojektori, piirtoheitin ja musiikintoistolaitteet
  • Koulutus- kulttuuri- ja yleisötilaisuudet 55 €/tunti
Henkilökunta
Merja Eronen / kirjastovirkailija
  merja.eronen@jns.fi   Phone icon 050 315 6598
Sirpa Havukainen / kirjastovirkailija
  sirpa.havukainen@jns.fi   Phone icon 050 380 2408
Sirkku Häyhä-Karmakainen / kirjastonhoitaja
  sirkku.hayha-karmakainen@jns.fi   Phone icon 050 433 9785
Roosa Immonen / kirjastovirkailija
  roosa.immonen@jns.fi   Phone icon 050 443 3113
Tatu Kaihua / kirjastovirkailija
  tatu.kaihua@jns.fi   Phone icon 050 405 8914
Riitta Kangas / palvelupäällikkö
  riitta.kangas@jns.fi   Phone icon 050 310 4914
Anneli Karhu / toimistosihteeri
  anneli.karhu@jns.fi   Phone icon 050 441 1520
Suvi Katves / kirjastonhoitaja
  suvi.katves@jns.fi   Phone icon 050 443 3113
Päivi Kiiskinen-Mustonen / kirjastonhoitaja
  paivi.kiiskinen@jns.fi   Phone icon 050 315 6996
Olli-Antti Kivilahti / järjestelmänkehittäjä
  olli-antti.kivilahti@jns.fi   Phone icon 050 430 1085
Päivi Knuutinen / kirjastovirkailija
  paivi.knuutinen@jns.fi   Phone icon 050 441 2247
Anne Konttinen / toimistosihteeri
  anne.konttinen@jns.fi   Phone icon 050 443 4008
Liisa Konttinen / kirjastoavustaja
  liisa.konttinen@jns.fi   Phone icon 050 315 6591
Eeva-Liisa Kuusisto / kirjastovirkailija
  eeva-liisa.kuusisto@jns.fi   Phone icon 050 405 8914
Tuula Laaksonen / kirjastovirkailija
  tuula.laaksonen@jns.fi   Phone icon 050 406 5992
Satu Lihavainen / palvelupäällikkö
  satu.lihavainen@jns.fi   Phone icon 050 315 6588
Eija Marjomaa / kirjastovirkailija
  eija.marjomaa@jns.fi   Phone icon 050 330 4349
Tiina Muikku / kirjastovirkailija
  tiina.muikku@jns.fi   Phone icon 050 330 4349
Markku Palola / vahtimestari
  markku.palola@jns.fi   Phone icon 050 343 7845
Katri Piepponen / informaatikko
  katri.piepponen@jns.fi   Phone icon 050 433 9852
Leena Pirkanaho / kirjastonhoitaja
  leena.pirkanaho@jns.fi   Phone icon 050 405 8914
Jukka Puustinen / kirjastovirkailija
  jukka.puustinen@jns.fi   Phone icon 050 443 5001
Ulla Pötsönen / informaatikko
  ulla.potsonen@jns.fi   Phone icon 050 309 2591
Auli Rantasalo / kirjastovirkailija
  auli.rantasalo@jns.fi   Phone icon 050 310 9746
Asko Reittu / vahtimestari
  asko.reittu@jns.fi   Phone icon 050 343 7845
Seija Salminen / erikoiskirjastonhoitaja
  seija.salminen@jns.fi   Phone icon 050 315 6599
Markku Sarlund / informaatikko
  markku.sarlund@jns.fi   Phone icon 050 919 6248
Marja Soisalo / kirjastovirkailija
  marja.soisalo@jns.fi   Phone icon 050 315 6600
Kai Sormunen / informaatikko
  kai.sormunen@jns.fi   Phone icon 050 406 5334
Timo Torvinen / kirjastonhoitaja
  timo.torvinen@jns.fi   Phone icon 0400172000
Riitta Tukiainen / palvelupäällikkö
  riitta.tukiainen@jns.fi   Phone icon 050 315 6592
Riitta Vaittinen / erikoiskirjastonhoitaja
  riitta.vaittinen@jns.fi   Phone icon 050 443 3441
Anja Väisänen / kirjastovirkailija
  anja.vaisanen@jns.fi   Phone icon 050 330 4349
Merja Wasenius / kirjastovirkailija
  merja.wasenius@jns.fi   Phone icon 050 443 5001
Raili Westman-Tolvanen / kirjastoavustaja
  raili.westman-tolvanen@jns.fi   Phone icon 050 315 6591
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-05-24T00:02:48