Palokan aluekirjasto

Aukioloajat tällä viikolla


Koivutie 5, Palokka 40270 Jyväskylä (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Saapumisohjeet: Bussi 27

Puhelinnumerot
Phone icon (014) 266 4151 / Puhelin
Postiosoite
Koivutie 5
40270 Palokka
Sähköposti
kirjasto.palokka@jkl.fi
Rakennus: Palokan koulukeskus
Rakennettu:2012
Arkkitehti:Arkkitehtitoimisto Perko Oy
 
Palvelut
Lehtilukusali Rauha kokoelma
Asiakastietokone laite
Kannettava tietokone laite
Kopiokone laite
Pelikonsolit laite
Skanneri laite
Itsepalvelupalautus ja -lainaus, varausten itsepalvelunouto palvelu
Kahviautomaatti palvelu
Langaton verkko (Wi-Fi) palvelu
Lautapelejä palvelu
Shakkipeli palvelu
Tulostus (mustavalko) palvelu
Esiintymistila tila
Hiljainen työskentelytila tila
Taidenäyttelytila tila
Organisaation henkilöstö
Sanna-Maija Haapala / kirjastovirkailija
  sanna-maija.haapala@jkl.fi
Enni Hakkarainen / kirjastovirkailija
  enni.hakkarainen@jkl.fi
Lea Hassinen / Osastosihteeri
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Sirpa Heinonen / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Maija Herrala / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Piia Hietamies / Kirjastonhoitaja
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Marjo Hotti / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Juha Hälinen /
  juha.halinen@jkl.fi
Heli Joensuu / informaatikko
  heli.joensuu@jkl.fi
Sinikka Jokiniemi / Kirjastonjohtaja
  kirjasto.korpilahti@jkl.fi   Phone icon 014-2664156
Sinikka Jokiniemi / Kirjastonjohtaja
  kirjasto.korpilahti@jkl.fi   Phone icon 014-2664156
Sinikka Jokiniemi / Kirjastonjohtaja
  etunimi.sukunimi@jkl.fi   Phone icon (014) 266 4156
Anna Kainulainen / Kirjastonhoitaja
  anna.kainulainen@jkl.fi
Marita Kallio / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Tarja Katajamäki / kirjastovirkailija
  tarja.katajamaki@jkl.fi
Sanna Keralampi / Kirjastonhoitaja
  sanna.keralampi@jkl.fi
Sanna Kihlberg / Vastaava kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Tiiu Koistinen / vastaava kirjastonhoitaja
  etunimi.sukunimi@jkl.fi   Phone icon 014-2664139
Irmeli Koivisto / kirjastonhoitaja
  irmeli.koivisto@jkl.fi
Piia Koskinen / kirjastovirkailija
  piia.koskinen@jkl.fi
Leena Kruuti / Osastonjohtaja
  leena.kruuti@jkl.fi
Ulla Kunttu / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Juhani Kärkkäinen / kirjastonhoitaja
  juhani.karkkainen@jkl.fi
Birgitta Lappalainen / Kirjastovirkailija
  birgitta.lappalainen@jkl.fi
Elisa Lehtonen / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Sirpa Leskinen / Kirjastovirkailija
  sirpa.leskinen@jkl.fi
Mirja Louhelainen / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Marja-Kaisa Miilumäki / Informaatikko
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Inna Muikku / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Anita Naukkarinen / Kirjastovirkailija
  anita.naukkarinen@jkl.fi
Sirpa Nieminen / vastaava kirjastovirkailija
  sirpa.marja.nieminen@jkl.fi
Katri Niskanen / Kirjastonhoitaja
  katri.niskanen@jkl.fi
Riitta Nuutinen / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Anne Oinonen / Kirjastonhoitaja
  anne.oinonen@jkl.fi
Timo Okkolin / Erikoiskirjastovirkailija
  timo.okkolin@jkl.fi
Hilkka Paukkeri / Kirjastonjohtaja
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Marika Peura / Vastaava kirjastonhoitaja
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Ulla Peurala / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Ursula Pilkkakangas / Kirjastovirkailija
  ursula.pilkkakangas@jkl.fi
Katja Prevot / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Jyrki Pärnänen / kirjastovirkailija
  jyrki.parnanen@jkl.fi
Airi Rautalampi / vastaava kirjastovirkailija
  airi.rautalampi@jkl.fi
Aapo Ruuttunen / Informaatikko
  aapo.ruuttunen@jkl.fi
Ari Savinainen / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Anu Sormunen / Kirjastonhoitaja
  anu.sormunen@jkl.fi
Tiina Teijonsalo / Informaatikko
  tiina.teijonsalo@jkl.fi
Marianna Tiensuu / kirjastovirkailija
  marianna.tiensuu@jkl.fi
Tuula Vatiainen / kirjastovirkailija
  tuula.vatiainen@jkl.fi   Phone icon 014-2664157
Tuija Venäläinen / Kirjastonjohtaja
  etunimi.sukunimi@jkl.fi   Phone icon (014) 266 4143
Tuija Venäläinen / Kirjastonjohtaja
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Mika Viitarinne / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Mari Vuorinen / pedagoginen informaatikko
  mari.vuorinen@jkl.fi
Heidi Väisänen / Kirjastonhoitaja
  heidi.i.vaisanen@jkl.fi
Seutuyhteistyö
Keski-kirjastot
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2016-04-28T13:59:48