Pääkirjasto (Pori)

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Puhelinnumerot
Phone icon (02) 621 1100 / Puhelin
Phone icon 044 701 5819 / Lasten - ja nuorten osasto
Phone icon 044 701 5810 / Aikuisten osasto
Phone icon 044 701 5817 / Aineiston uusinta
Phone icon 044 701 5810 / Aineiston varaaminen
Phone icon 044 701 5815 / Internet-laitteiden varaukset
Phone icon 044 701 5815 / Lainaustoimisto
Phone icon 044 701 5823 / Musiikkiosasto
Phone icon 044 701 5822 / Sanoma- ja aikakauslehdet / uutisalue
Phone icon 044 701 5891 / Atk-vastaava
Phone icon 044 701 5838 / Hankintaehdotukset
Phone icon 044 701 5834 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 044 701 5838 / Luettelointiosasto
Phone icon 044 701 5840 / Sivukirjasto-osasto
Phone icon 044 701 5810 / Neuvonta / tietopalvelu
Phone icon 044 701 5847 / Kaukopalvelu kirjastoille, seutulainat
Phone icon 044 701 5810 / Kaukopalvelu henkilöasiakkaille
Postiosoite
PL 200
28101 PORI
Sähköposti
kirjasto@pori.fi
Rakennettu:1976
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
http://www.satakirjastot.fi
Verkkosivut
http://www.pori.fi/kirjasto
Facebook
Palvelut
Liikuntavälineet kokoelma
  • Lainattavissa
Asiakastietokoneet laite
  • Ajanvaraus osoitteessa http://pori.ajanvaraus.atp.fi/
Dataprojektori laite
Dokumenttikamera laite
  • Kokoustilan varustukseen kuuluu dokumenttikamera
E-lehtien lukupiste laite
  • Lehtilukusalissa on yksi asiakaspääte varattu e-lehtien lukemiseen
Kirkasvalolamppu laite
Kopiokone/tulostin/skanneri laite
  • Kirjaston lehtilukusalissa
Mikrofilmin lukulaite ja skanneri laite
Asianajajapäivystys palvelu
Celia-verkkoasiakkaaksi rekisteröityminen palvelu
Itsepalvelulainaus ja -palautus palvelu
Kahvila palvelu
Kirjakierrätyspiste palvelu
Langaton verkko palvelu
  • Avoin Pori_Wlan verkko asiakkaiden käytössä
Lautapelit palvelu
  • Lainattavissa
e-Magz -lehtipalvelu palvelu
Digitointihuone tila
Kokoustila tila
  • Kokoustilan vuokra 25,20 €/tunti tai 85,70 €/päivä
Näyttelytila tila
  • Näyttelytilan hinta 42,85 €/vko
Seminaarihuone tila
  • Seminaarihuoneen vuokra: 25,20 €, 85,70 €/päivä
Tutkijanhuone tila
Naxos Music Library verkkopalvelu
Suomen Media-arkisto verkkopalvelu
ePress-lehtipalvelu verkkopalvelu
Henkilökunta
Heikki Erkinaro / Kirjastonhoitaja
  heikki.erkinaro@pori.fi
Maiju Harju / Kirjastonhoitaja
  maiju.harju@pori.fi   Phone icon 044 701 5819
Kirsi-Marja Heikkinen / Kirjastovirkailija
  kirsi-marja.heikkinen@pori.fi
Marianne Helander / Kirjastovirkailija
  marianne.helander@pori.fi
Satu Hollman / Kirjastovirkailija
  satu.hollman@pori.fi
Hannele Huhtanen / Kirjastovirkailija
Asko Hursti / Kirjastotoimenjohtaja
  asko.hursti@pori.fi   Phone icon 044 701 5829
Maarit Jantunen / kirjastovirkailija
  maarit.jantunen@pori.fi
Minna Juhola / Kirjastonhoitaja
  minna.juhola@pori.fi
Satu Järvi / Kirjastovirkailija
  satu.jarvi@pori.fi
Nina Järviluoma / Kirjastonhoitaja
  nina.jarviluoma@pori.fi
Merja Kalliomäki / Osastonjohtaja
  merja.kalliomaki@pori.fi
Kati Kallionpää / Toimistonhoitaja
  kati.kallionpaa@pori.fi   Phone icon 044 701 5828
Minna Kataja / Kirjastovirkailija
  minna.kataja@pori.fi   Phone icon 044 701 5847
Paula Kauppila / Kirjastotoimen apulaisjohtaja
  paula.kauppila@pori.fi   Phone icon 044 701 5827
Olli Ketola / Kirjastovirkailija
  olli.ketola@pori.fi
Satu Koivukari / Kirjastovirkailija
  satu.koivukari@pori.fi
Kaija Koivula / Kirjastovirkailija
  kaija.koivula@pori.fi
Pertti Lahdenmäki / Tietopalveluvirkailija
  pertti.lahdenmaki@pori.fi
Marja Luukkonen / kirjastovirkailija
  marja.luukkonen@pori.fi
Päivi Marjamäki / Kirjastovirkailija
  paivi.marjamaki@pori.fi
Riitta Mäkinen / Kirjastovirkailija
  riitta.makinen@pori.fi
Elina Nikola / Palveluvastaava
  elina.nikola@pori.fi   Phone icon 044 - 701 5872
Elise Nuotio / Informaatikko
  elise.nuotio@pori.fi
Till Paala / Vs. informaatikko
  till.paala@pori.fi   Phone icon 044 701 5892
Sari Pajunen / Kirjastonhoitaja
  sari.pajunen@pori.fi
Arja Palonen / Kirjastonhoitaja
Marketta Pennanen-Virhiä / Kirjastonhoitaja
  marketta.pennanen-virhia@pori.fi
Jukka Pesola / Atk-tukihenkilö
  jukka.pesola@pori.fi
Anne Pihl / Kirjastovirkailija
  anne.pihl@pori.fi
Pirjo Pitko / Kirjastonhoitaja
  pirjo.pitko@pori.fi
Tarja Puodinketo / Kirjastonhoitaja
  tarja.puodinketo@pori.fi
Inna Ruskokivi / Kirjastonhoitaja
  inna.ruskokivi@pori.fi
Eila Salmi / Kirjastovirkailija
  eila.salmi@pori.fi
Henry Salminen / Vahtimestari
  henry.salminen@pori.fi
Ulla Salminen / Kirjastovirkailija
  ulla.salminen@pori.fi
Vesa Taimi / informaatikko
  vesa.taimi@pori.fi   Phone icon 044 701 5891
Päivi Taipalmaa / Kirjastovirkailija
  paivi.taipalmaa@pori.fi
Nina Vaahtera / Kirjastovirkailija
  nina.vaahtera@pori.fi
Leena Vainikainen / Kirjastonhoitaja
  leena.vainikainen@pori.fi
Johanna Vento / Kirjastonhoitaja
  johanna.vento@pori.fi
Elise Vieremä-Sarr / kirjastovirkailija
  elise.vierema@pori.fi
Kersti Vigand / Kirjastonhoitaja
  kersti.vigand@pori.fi
Seutuyhteistyö
Satakirjastot
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-10-17T00:01:15