Saarijärven pääkirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Puhelinnumerot
Phone icon 044 459 8257 / Puhelin
Postiosoite
Sivulantie 12
43100 Saarijärvi
Sähköposti
kirjasto@saarijarvi.fi
 
Palvelut
Aineistot kokoelma
  • Kirjojen lisäksi lainattavissasi on muunmuassa levyjä, elokuvia, äänikirjoja, kielikursseja ja nuotteja.
Asiakastietokoneet laite
  • Kolme nettikonetta, langaton verkko, kolme hakupäätettä, ePress-pääte, tutkimus/opiskeluhuone, väritulostus, skannaus
CD-soitin ja kuulokkeet laite
  • Kuuntelupiste musiikkiosastolla
Kopiokone (väri) ja skanneri laite
Lehdenlukutabletti laite
  • Tablettitietokone käytettävissä lehtisalissa
Mikrofilmin ja -kortin lukulaite laite
Satutuokiot palvelu
Kokoontumistila tila
  • Kokoustila parvella vuokrattavissa
Lehtilukusali tila
Henkilökunta
Harri Hunnakko / Kirjastovirkailija
  harri.hunnakko@saarijarvi.fi
Ilpo Koskela / Kirjastovirkailija
  ilpo.koskela@saarijarvi.fi
Hillevi Leppämäki / Kirjastovirkailija
  hillevi.leppamaki@saarijarvi.fi
Marja-Liisa Ronimus / Kirjastotoimenjohtaja (vapaalla)
  marja-liisa.ronimus@saarijarvi.fi   Phone icon 044 4598 258
Helvi Ruotsalainen / Kirjastovirkailija
  helvi.ruotsalainen@saarijarvi.fi
Taina Sarivaara / vs. kirjastotoimenjohtaja
  taina.sarivaara@saarijarvi.fi   Phone icon 044 4598 258
Jari Vainiomaa / Kirjastoautonkuljettaja-virkailija
Virpi Viiru / Kirjastonhoitaja
  virpi.viiru@saarijarvi.fi
Seutuyhteistyö
Keski-kirjastot
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-11-19T00:02:52