Kampuskirjasto (Seinäjoen korkeakoulukirjasto)

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


Kampusranta 9 A (Frami A), 60320 Seinäjoki (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Pysäköinti: Kampuskirjaston asiakkaille varatut pysäköintipaikat Frami A-rakennuksen A1-oven edessä. Myös Framin maksullinen pysäköintitalo on käytössä.

Puhelinnumerot
Phone icon 020 124 5040 / Asiakaspalvelu
Postiosoite
PL 97
60101 SEINÄJOKI
Sähköposti
kampuskirjasto@seamk.fi
Palvelut
Asiakaskoneet laite
  • Tietokoneita asiakaskäyttöön.
Monitoimilaite laite
  • Käytävällä on monitoimilaite, jolla asiakas voi kopioida, skannata ja tulostaa.
  • á 0,20€
Langaton verkko (Wi-Fi) palvelu
Yrittäjyyskirjasto verkkopalvelu
  • Tietoa liiketoiminnasta, yrittäjyyskasvatuksesta ja yrittäjyystutkimuksesta.
    Yrittäjyyskirjasto valikoi ja nostaa esiin ajankohtaista tietoa yrittäjyydestä, yrittäjyyskasvatuksesta sekä liiketoiminnan eri osa-alueilta. Palvelu on suunnattu kaikille yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen kehittämisestä ja tutkimuksesta kiinnostuneille. Palvelusta löytyy • uusia tutkimuksia • ajankohtaista ammattikirjallisuutta • mielenkiintoisia artikkeleita ja • erilaisia verkkomaailman sisältöjä. Yrittäjyyskirjasto sisältää myös tilasto- ja toimialatietoa sekä Etelä-Pohjanmaan elinkeinoelämään ja yrittäjyyteen liittyvää tietoa. Palvelun tuottaa Seinäjoen korkeakoulukirjasto (SeAMK).
Henkilökunta
Tuula Ala-Hakuni / Suunnittelija
  tuula.ala-hakuni@seamk.fi   Phone icon 020 124 5041
Leena Elenius / Informaatikko
  leena.elenius@seamk.fi   Phone icon 020 124 5046
Paula Isoaho / Informaatikko
  paula.isoaho@seamk.fi   Phone icon 020 124 5049
Minna Karvonen / Tietopalvelusihteeri
  minna.karvonen@seamk.fi   Phone icon 020 124 5047
Tarja Koskimies / Kirjastonjohtaja
  tarja.koskimies@seamk.fi   Phone icon 020 124 5042
Jaana Latvanen / Informaatikko
  jaana.latvanen@seamk.fi   Phone icon 020 124 4941
Mervi Löytynoja / Tietopalvelusihteeri
  mervi.loytynoja@seamk.fi   Phone icon 020 124 5044
Jarkko Meronen / Suunnittelija
  jarkko.meronen@seamk.fi   Phone icon 020 124 5048
Anne Pakkanen / Tietopalvelusihteeri
  anne.pakkanen@seamk.fi   Phone icon 020 124 5045
Sari Ritoniemi / Tietopalvelusihteeri
  sari.ritoniemi@seamk.fi   Phone icon 020 124 5455
Lisätietoja
  • Kirjaston uutisvirta
    http://feed.informer.com/digests/YST2W3DOIV/feeder

Kampuskirjasto on kaikille avoin tieteellinen kirjasto. Suurimman osan asiakkaista muodostavat Seinäjoen ammattikorkeakoulun opiskelijat ja henkilökunta sekä muiden oppilaitosten ja korkeakoulujen opiskelijat. Kirjaston kokoelmista löytyy ammatti- ja tieto- sekä tieteellistä kirjallisuutta ja lehtiä eri aloilta sekä painetussa että elektronisessa muodossa. Kampuskirjasto sijaitsee Kampustalon rakennushankkeen ajan väistötiloissa Seinäjoen ammattikorkeakoulun Frami A-rakennuksessa. Kirjasto muuttaa uudistettuihin tiloihin Kampustaloon kesällä 2018.

muokattu viimeksi: 2017-07-24T00:03:29