Akaan pääkirjasto

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Köyvärintie 1, Akaa 37800 Akaa (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 040 335 3600 / Telefon
Phone icon 040 335 3530 / Telefon
Postadress
Köyvärintie 1
37800
E-mail
kirjasto@akaa.fi
Bygt:1982
 
Tjänster
Lucka för återlämning tjänst
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
  • verkon käyttö on ilmaista
tjänst
Utställningsrum utrymme
Enhetens personal
Lotta Ackman / osastonjohtaja, osa-aikaeläkkeellä 50 %
  lotta.ackman@akaa.fi   Phone icon 0403353600
Merja Eloranta / kirjastonhoitaja
  merja.eloranta@akaa.fi   Phone icon 040-335 3600
Arja Laine / kirjastonhoitaja
  arja.laine@akaa.fi   Phone icon 0403353532
Kati Ratala / kirjastovirkailija 50% 31.5.2017 asti, osastonjohtaja 50 % 31.10.2017 asti
  kati.ratala@akaa.fi   Phone icon 040 335 3600
Timo Tamminen / Kirjastotoimenjohtaja
  timo.tamminen@akaa.fi   Phone icon 0403353530
Riitta Uotila / kirjastosihteeri
  riitta.uotila@akaa.fi   Phone icon 0403353537
Biblioteksgrupp
PIKI
Grundat år
1861
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-03-24T00:01:14