Heinola stadsbibliotek

Självbetjäning


Öppettider denna vecka


, 18100 Heinola (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon (03) 849 3618 / Vuxna (fax)
Phone icon (03) 849 3620 / Omlån
Phone icon 050 367 0044 / Information och kommunikation (enheter)
Postadress
Kauppakatu 12
18100
E-mail
kirjasto@heinola.fi
Bygt:1999
Arkitekt:Saara Juola
 
Tjänster
Energimätare apparat
  • Utlånas
Kunddator apparat
Läsapparat för mikrofilm och mikrokort apparat
nättjänst
nättjänst
Träningsredskapsutlåning samling
tjänst
Kopiering tjänst
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
Utskrift (svartvit) tjänst
http://lastukirjastot.fi/121272/fi/news/omatoimikirjasto tjänst
tjänst
Fjärrlån tjänst
  • 5 € / kirja
Enhetens personal
Eija Haapala / Toimistovirkailija
  eija.haapala@heinola.fi
Marketta Hovilainen / Kirjastovirkailija
  marketta.hovilainen@heinola.fi
Mika Järvinen / Tvt-kirjastovirkailija
  mika.jarvinen@heinola.fi
Tiina Ketola / Osastonjohtaja
  tiina.ketola@heinola.fi
Johanna Kuipers / Informaatikko
  johanna.kuipers@heinola.fi
Maarit Murtovaara / Kirjastovirkailija
  maarit.murtovaara@heinola.fi
Leena Pietilä / Erikoiskirjastonhoitaja
  leena.pietila@heinola.fi
Johanna Santala / Kirjastovirkailija
  johanna.santala@heinola.fi
Mirja Sipilä / Informaatikko
  mirja.sipila@heinola.fi
Kristiina Vilenius / Kirjastovirkailija
  kristiina.vilenius@heinola.fi
Hela personalen
Eija Haapala / Toimistovirkailija
  eija.haapala@heinola.fi
Marketta Hovilainen / Kirjastovirkailija
  marketta.hovilainen@heinola.fi
Mika Järvinen / Tvt-kirjastovirkailija
  mika.jarvinen@heinola.fi
Tiina Ketola / Osastonjohtaja
  tiina.ketola@heinola.fi
Johanna Kuipers / Informaatikko
  johanna.kuipers@heinola.fi
Maarit Murtovaara / Kirjastovirkailija
  maarit.murtovaara@heinola.fi
Marko Nakari / Kirjastovirkailija
  marko.nakari@heinola.fi
Leena Pietilä / Erikoiskirjastonhoitaja
  leena.pietila@heinola.fi
Johanna Santala / Kirjastovirkailija
  johanna.santala@heinola.fi
Mirja Sipilä / Informaatikko
  mirja.sipila@heinola.fi
Kristiina Vilenius / Kirjastovirkailija
  kristiina.vilenius@heinola.fi
Biblioteksgrupp
LASTU
Grundat år
1863
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-07-25T00:01:59