Heinola stadsbibliotek

Självbetjäning


Öppettider denna vecka


, 18100 Heinola (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon (03) 718 8374 / Vuxna (fax)
Phone icon (03) 849 3620 / Omlån
Phone icon 050 367 0044 / Information och kommunikation (enheter)
Postadress
Kauppakatu 12
18100
E-mail
kirjasto@heinola.fi
Bygt:1999
Arkitekt:Saara Juola
 
Enhetens personal
Eija Haapala / Toimistovirkailija
  eija.haapala@heinola.fi   Phone icon 044-7976836
Marketta Hovilainen / Kirjastovirkailija
  marketta.hovilainen@heinola.fi   Phone icon 044-79776847
Liisa Häyrinen / Kirjastonjohtaja
  liisa.hayrinen@heinola.fi   Phone icon 050-3670044
Tiina Ketola / Osastonjohtaja
  tiina.ketola@heinola.fi   Phone icon 044-7976838
Riku Lehtimäki / Mediaohjaaja
  riku.lehtimaki@heinola.fi   Phone icon 044-4694374
Maarit Murtovaara / Kirjastovirkailija
  maarit.murtovaara@heinola.fi   Phone icon 044-7976839
Leena Pietilä / Erikoiskirjastonhoitaja
  leena.pietila@heinola.fi   Phone icon 044-7976942
Johanna Santala / Kirjastovirkailija
  johanna.santala@heinola.fi   Phone icon 044-7976954
Mirja Sipilä / Informaatikko
  mirja.sipila@heinola.fi   Phone icon 044-7976842
Kristiina Vilenius / Kirjastovirkailija
  kristiina.vilenius@heinola.fi   Phone icon 044-7976844
Sanna Vääriskoski-Kaukanen / Informaatikko
  sanna.vaariskoski-kaukanen@heinola.fi   Phone icon 044-4694375
Hela personalen
Eija Haapala / Toimistovirkailija
  eija.haapala@heinola.fi   Phone icon 044-7976836
Marketta Hovilainen / Kirjastovirkailija
  marketta.hovilainen@heinola.fi   Phone icon 044-79776847
Liisa Häyrinen / Kirjastonjohtaja
  liisa.hayrinen@heinola.fi   Phone icon 050-3670044
Tiina Ketola / Osastonjohtaja
  tiina.ketola@heinola.fi   Phone icon 044-7976838
Riku Lehtimäki / Mediaohjaaja
  riku.lehtimaki@heinola.fi   Phone icon 044-4694374
Maarit Murtovaara / Kirjastovirkailija
  maarit.murtovaara@heinola.fi   Phone icon 044-7976839
Marko Nakari / Kirjastovirkailija
  marko.nakari@heinola.fi   Phone icon 044-7976840
Leena Pietilä / Erikoiskirjastonhoitaja
  leena.pietila@heinola.fi   Phone icon 044-7976942
Johanna Santala / Kirjastovirkailija
  johanna.santala@heinola.fi   Phone icon 044-7976954
Mirja Sipilä / Informaatikko
  mirja.sipila@heinola.fi   Phone icon 044-7976842
Kristiina Vilenius / Kirjastovirkailija
  kristiina.vilenius@heinola.fi   Phone icon 044-7976844
Sanna Vääriskoski-Kaukanen / Informaatikko
  sanna.vaariskoski-kaukanen@heinola.fi   Phone icon 044-4694375
Biblioteksgrupp
LASTU
Grundat år
1863
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2018-02-19T06:02:01