Jakobstads stadsbibliotek

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Runebergsgatan 12, 68600 Jakobstad (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon (06) 786 3273 / Telefon
Phone icon (06) 786 3280 / Barn- och ungdomsavdelningen
Phone icon (06) 786 3273 / Informationstjänst
Phone icon (06) 786 3532 / Tidningar/nyhetszon
Phone icon (06) 786 3272 / Utlåning
Phone icon (06) 786 3532 / Vaktmästare
Phone icon (06) 786 3273 / Vuxenavdelningen
Phone icon (06) 786 3273 / Bokning av Internetstationer
Phone icon (06) 786 3512 / Bokning för evenemang och utställningar
Phone icon (06) 786 3272 / Omlån
Phone icon (06) 786 3272 / Reservation
Phone icon (06) 786 3275 / Boken kommer
Phone icon (06) 786 3725 / IT-ansvarig
Postadress
Runebergsgatan 12
68600 Jakobstad
E-mail
biblioteket@jakobstad.fi
 
Enhetens personal
Tarja Ahonen / Toimistosihteeri
  tarja.ahonen@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3602
Åsa Enqvist / Vt. lasten- ja nuortenosaston johtaja
  asa.enqvist@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3512
Lina Granqvist Björkskog / Erikoiskirjastonhoitaja
  lina.granqvist-bjorkskog@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3725
Jeanette Hongisto-Mörk / Kirjastovirkailija
  jeanette.hongisto-mork@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3724
Annika Högväg / Aikuistenosaston johtaja
  annika.hogvag@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3276
Marika Isomäki / Kirjastovirkailija
  marika.isomaki@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3272
Annika Joensuu / Musiikkikirjastonhoitaja
  annika.joensuu@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3721
Sonja Julin / Kirjastonhoitaja
  sonja.julin@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3723
Gunilla Klockars-Othman / Kirjastonhoitaja
  gunilla.klockars-othman@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3275
Jenny Liljestrand / Kirjastovirkailija
  jenny.liljestrand@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3272
Marita Nyholm / Kirjastovirkailija
  marita.nyholm@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3272
Leif Storbjörk / Kirjastotoimenjohtaja
  leif.storbjork@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3274
Anne Unkuri / Kirjastovirkailija
  anne.unkuri@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3272
Johanna Vidjeskog / Vt. kirjastonhoitaja
  johanna.vidjeskog@jakobstad.fi   Phone icon (06) 786 3723
Biblioteksgrupp
Fredrika
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-05-23T00:02:48