Jyväskylän pääkirjasto

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


, 40100 Jyväskylä (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 014 266 4123 / LAINOJEN UUSINTA, KADONNUT KORTTI
Phone icon 014 266 4113 / Lasten- ja nuorten osasto
Phone icon 014 266 4115 / MUSIIKKIOSASTO: Digitointi ja soitonharjoittelutilat
Phone icon 014 266 4104 / NEUVONTA: Aikuisten osasto, aineiston varaaminen, tietopalvelu, hankintaehdotukset
Phone icon 014 266 4119 / Sanoma- ja aikakauslehdet / lehtilukusali
Phone icon 014 266 4097 / Tiedotus/Viestintä
Phone icon 014 266 4111 / Tilavaraukset (salit, kerhohuone)
Phone icon 014 266 4100 / Vahtimestari
Phone icon 014 266 4130 / Maakuntakokoelma, aluetietokanta
Phone icon 014 266 4120 / Näyttelyvaraukset, ala-aula
Phone icon 014 266 4138 / Näyttelyvaraukset, 2. kerros
Phone icon 014 266 4131 / Kaukopalvelu
Postadress
PB 50
40101
E-mail
kirjasto.tiedottaja@jkl.fi
Bygt:1980
Arkitekt:arkkitehtitoimisto Hyvämäki–Karhunen–Parkkinen
 
Enhetens personal
Sanna-Maija Haapala / kirjastovirkailija
  sanna-maija.haapala@jkl.fi
Enni Hakkarainen / kirjastovirkailija
  enni.hakkarainen@jkl.fi
Lea Hassinen / Osastosihteeri
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Sirpa Heinonen / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Maija Herrala / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Juha Hälinen /
  juha.halinen@jkl.fi
Heli Joensuu / informaatikko
  heli.joensuu@jkl.fi
Anna Kainulainen / Kirjastonhoitaja
  anna.kainulainen@jkl.fi
Marita Kallio / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Tarja Katajamäki / kirjastovirkailija
  tarja.katajamaki@jkl.fi
Sanna Keralampi / Kirjastonhoitaja
  sanna.keralampi@jkl.fi
Irmeli Koivisto / kirjastonhoitaja
  irmeli.koivisto@jkl.fi
Piia Koskinen / kirjastovirkailija
  piia.koskinen@jkl.fi
Leena Kruuti / Osastonjohtaja
  leena.kruuti@jkl.fi
Juhani Kärkkäinen / kirjastonhoitaja
  juhani.karkkainen@jkl.fi
Birgitta Lappalainen / Kirjastovirkailija
  birgitta.lappalainen@jkl.fi
Sirpa Leskinen / Kirjastovirkailija
  sirpa.leskinen@jkl.fi
Antti Määttänen / pedagoginen informaatikko
  antti.maattanen@jkl.fi
Anita Naukkarinen / Kirjastovirkailija
  anita.naukkarinen@jkl.fi
Sirpa Nieminen / vastaava kirjastovirkailija
  sirpa.marja.nieminen@jkl.fi
Katri Niskanen / Kirjastonhoitaja
  katri.niskanen@jkl.fi
Riitta Nuutinen / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Anne Oinonen / Kirjastonhoitaja
  anne.oinonen@jkl.fi
Timo Okkolin / Erikoiskirjastovirkailija
  timo.okkolin@jkl.fi
Ursula Pilkkakangas / Kirjastovirkailija
  ursula.pilkkakangas@jkl.fi
Katja Prevot / Kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@jkl.fi
Jyrki Pärnänen / kirjastovirkailija
  jyrki.parnanen@jkl.fi
Airi Rautalampi / vastaava kirjastovirkailija
  airi.rautalampi@jkl.fi
Aapo Ruuttunen / Informaatikko
  aapo.ruuttunen@jkl.fi
Anu Sormunen / Kirjastonhoitaja
  anu.sormunen@jkl.fi
Tiina Teijonsalo / Informaatikko
  tiina.teijonsalo@jkl.fi
Marianna Tiensuu / kirjastovirkailija
  marianna.tiensuu@jkl.fi
Mari Vuorinen /
  mari.vuorinen@jkl.fi
Heidi Väisänen / Kirjastonhoitaja
  heidi.i.vaisanen@jkl.fi
Biblioteksgrupp
Keski-kirjastot
Grundat år
1863
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-03-25T00:01:14