Karleby stadsbiblioteket

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Storgatan 3, 67100 Karleby (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 040 806 5124 / Utlåning
Phone icon 040 806 5123 / Barn- och ungdoms- samt musikavdelningen
Phone icon 040 806 5142 / Informationstjänst
Phone icon 040 806 5127 / Tidningar /nyhetszon
Phone icon 044 780 9564 / Information och kommunikation (enheter)
Phone icon 040 806 5127 / Vahtimestari
Phone icon 040 806 5124 / Omlån
Phone icon 040 806 5124 / Reservation
Phone icon 040 806 5142 / Hankintaehdotukset
Phone icon 040 806 5127 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 040 806 5127 / Lehtisali
Phone icon (06) 828 9571 / Fax
Postadress
Storgatan 3
67100 Karleby
E-mail
kokkolan.kirjasto@kokkola.fi
Bygt:1999
Arkitekt:Nils-Erik Stenman
 
Tjänster
Digitaliseringsapparat apparat
Kopieringsmaskin apparat
Kunddator apparat
Läsapparat för mikrofiche/film apparat
Motionsredskap apparat
  • Utlånas
Skanner apparat
Fjärrlån tjänst
  • 7 €
Lucka för återlämning tjänst
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
Utlåningsautomat tjänst
Utskrift (svartvit) tjänst
  • 0,40 € / sida
Bokning av utrymmen utrymme
Forskarrum utrymme
  • 10 € / vecka
Utställningsrum utrymme
Enhetens personal
Terhi Aro-Pollari / palveluesimies
  terhi.aro-pollari@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5137
Susann Forsberg / kirjastotoimen johtaja
  susann.forsberg@kokkola.fi   Phone icon 044 780 9564
Erja Kallioinen / osastonjohtaja
  erja.kallioinen@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5128
Inger Kankkonen / osastonjohtaja
  inger.kankkonen@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5126
Liisa Kivioja / palvelusihteeri
  liisa.kivioja@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5140
Riitta Lahtonen / kirjastovirkailija
  riitta.lahtonen@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5129
Helinä Mustajärvi / kirjastovirkailija
  helina.mustajarvi@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5130
Asta Märsy-Kiviniemi / osastonjohtaja
  asta.marsy-kiviniemi@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5134
Päivi Pajala / kirjastonhoitaja
  paivi.pajala@kokkola.fi   Phone icon 040 489 2342
Pirjo Pellinen / osastonjohtaja
  pirjo.pellinen@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5265
Hanna Saarimaa / kirjastonhoitaja
  hanna.saarimaa@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5132
Kristiina Sneck / kirjastovirkailija
  kristiina.sneck@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5136
Varpu Suomala / kirjastovirkailija
  varpu.suomala@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5129
Sirpa Tuomisto / erikoiskirjastonhoitaja
  sirpa.tuomisto@kokkola.fi   Phone icon 040 806 5139
Biblioteksgrupp
Anders
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-12-11T00:02:05