Nådendal huvudbibliotek

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Tullikatu 11, 21100 Nådendal (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon (02) 434 5310 / Kundservice
Phone icon 044 417 1250 / Utställnings bokningar
Phone icon (02) 434 5310 / Lokalsamling
Phone icon 044 4171253 / Fjärrlåneservice
Phone icon (02) 434 5311 / Anskaffning och katalogisering
Phone icon 044 5559432 / Musikavdelning
Phone icon (02) 434 5309 / Administration
Postadress
Tullikatu 11
21100 Nådendal
E-mail
kirjasto@naantali.fi
 
Tjänster
Digitalisering av ljudinspelningar apparat
Fotokopiering apparat
Kunddator apparat
Videoinspelningar digitalisering apparat
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
Utskrift (svartvit) tjänst
  • 0,50 € / tuloste
Återlämningslåda tjänst
Utställningsrum utrymme
Enhetens personal
Satu Frantti / Kirjastonhoitaja
  satu.frantti@naantali.fi   Phone icon 044 4171253
Riitta Kari / Osastonjohtaja
  riitta.kari@naantali.fi   Phone icon 044 4171219
Heli Kääriäinen-Färm / Kirjastovirkailija
  heli.kaariainen-farm@naantali.fi   Phone icon 044 2184346
Merja Lintula / Kirjastovirkailija
  merja.lintula@naantali.fi   Phone icon 044 4171250
Päivi Luoma-Keturi / Kirjastovirkailija
  paivi.luoma-keturi@naantali.fi   Phone icon 044 4171319
Sami Salonen / Kirjastonhoitaja
  sami.salonen@naantali.fi   Phone icon 044 5559432
Mirva Tammi / Kirjastovirkailija
  mirva.tammi@naantali.fi   Phone icon 044 7915004
Minna Ylikotila / Kirjastovirkailija
  minna.ylikotila@naantali.fi   Phone icon 044 4171220
Biblioteksgrupp
Vaski-kirjastot
Grundat år
1880
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-04-24T00:02:48