Seinäjoki huvudbibliotek

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Alvar Aallon katu 14, 60100 Seinäjoki (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Parkering: Det finns en parkeringsplats bakom biblioteket.

Telefonnummer
Phone icon 06 416 2326 / Asiakaspalvelu
Phone icon 044 425 5447 / Atk-vastaava
Phone icon 06 416 2317 / Neuvonta / tietopalvelu
Phone icon 06 416 2326 / Sanoma- ja aikakauslehdet / uutisalue
Phone icon 06 416 2320 / Bokning för evenemang och utställningar
Phone icon 044 425 5750 / Vahtimestari
Phone icon 044 425 5176 / Kaukopalvelu
Phone icon 06 416 2428 / Nuoret ja musiikki
Phone icon 06 416 2319 / Lasten palvelut
Phone icon 06 416 2318 / Asiakaspalvelu 2
Phone icon 044 742 5899 / Kahvio
Phone icon 06 416 2638 / Aalto bibliotek
Postadress
PB 217
60101
E-mail
kirjasto@seinajoki.fi
Arkitekt:Alvar Aalto (Aalto) & Asmo Jaaksi (Apila)
 
Tjänster
Digitalpiano apparat
https://kirjasto.seinajoki.fi/asiointi/digitointi/ tjänst
http://kirjasto.seinajoki.fi/kirjastot/paakirjasto/paakirjaston_tilat/ utrymme
https://kirjasto.seinajoki.fi/kirjastot/paakirjasto/paakirjaston_tilat/ utrymme
http://www.seinajoki.fi/kirjasto/vuokraa_tapahtumatila.html utrymme
Musikrumhttps://kirjasto.seinajoki.fi/asiointi/musiikkipalvelut/pommari/ utrymme
Enhetens personal
Sari Aly / Kirjastovirkailija
  sari.aly@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2329
Mervi Heikkilä / kirjastotoimenjohtaja
  mervi.heikkila@seinajoki.fi   Phone icon 06 416 2320
Elina Hokkanen / Kirjastonhoitaja
  elina.hokkanen@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2327
Marika Honkola / Kirjastovirkailija
  marika.honkola@seinajoki.fi   Phone icon 044 425 5176
Jani Ikonen / Kimppakoordinaattori
  jani.ikonen@seinajoki.fi   Phone icon 044 4181659
Pirjo Jaatinen / Palvelupäällikkö
  pirjo.jaatinen@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2323
Elina Kortesmäki / Palvelupäällikkö
  elina.kortesmaki@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2325
Virpi Kortesniemi / Verkkosuunnittelija
  virpi.kortesniemi@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2327
Tarja Koskiniemi / Kirjastovirkailija
  tarja.koskiniemi@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2327
Hanna Kotila / Informaatikko
  hanna.kotila@seinajoki.fi   Phone icon 0444181010
Outi Kukkonen / Kirjastonhoitaja
  outi.kukkonen@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2717
Maria Lehtola / Kirjastovirkailija
  maria.lehtola@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2717
Salla Leinonen / kirjastovirkailija
  salla.leinonen@seinajoki.fi   Phone icon (06) 412 2717
Anna Leivonmäki / Kirjastovirkailija
  anna.leivonmaki@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2329
Kirsti Länsikallio / kirjastotoimen apulaisjohtaja
  kirsti.lansikallio@seinajoki.fi   Phone icon 06 416 2321
Sari Mäkinen-Laitila / Palvelupäällikkö
  sari.makinen-laitila@seinajoki.fi   Phone icon 06 416 2637
Jarkko Parkkinen / Kirjastovirkailija
  jarkko.parkkinen@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2429
Anne Pohjola / Kirjastovirkailija
  anne.pohjola@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2328
Hannele Puhtimäki / Palvelupäällikkö
  hannele.puhtimaki@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2426
Sirpa Pukkinen / Kirjastovirkailija
  sirpa.pukkinen@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2327
Päivi Ranta / Kirjastovirkailija
  paivi.ranta@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2429
Tiina Rinta-Jouppi / Kirjastovirkailija
  tiina.rinta-jouppi@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2318
Sirpa Rintamäki / Kirjastovirkailija
  sirpa.rintamaki@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2327
Johanna Saarela / Kirjastonhoitaja
  johanna.saarela@seinajoki.fi   Phone icon 06 416 2717
Jaana Savela / Kirjastovirkailija
  jaana.savela@seinajoki.fi   Phone icon 044 425 5136
Merja Selin / Kirjastoavustaja
  merja.selin@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2458
Pasi Selin / Palvelupäällikkö
  pasi.selin@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2635
Helena Siltala / Kirjastovirkailija
  helena.siltala@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2717
Teija Takala / Kirjastovirkailija
  teija.takala@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2328
Jaana Viljanen / Informaatikko
  jaana.viljanen@seinajoki.fi   Phone icon (06) 416 2636
Harri Vähäsalo / Vahtimestari
  harri.vahasalo@seinajoki.fi   Phone icon 044 425 5750
Biblioteksgrupp
Eepos-kirjastot
Grundat år
1865
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-04-27T00:01:59