Saarijärven pääkirjasto

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Sivulantie 12, 43100 Saarijärvi (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 044 459 8257 / Telefon
Postadress
Sivulantie 12
43100
E-mail
kirjasto@saarijarvi.fi
 
Tjänster
Kunddator apparat
apparat
apparat
apparat
Läsapparat för mikrofilm och mikrokort apparat
samling
tjänst
utrymme
utrymme
Enhetens personal
Harri Hunnakko / Kirjastovirkailija
  harri.hunnakko@saarijarvi.fi
Ilpo Koskela / Kirjastovirkailija
  ilpo.koskela@saarijarvi.fi
Hillevi Leppämäki / Kirjastovirkailija
  hillevi.leppamaki@saarijarvi.fi
Marja-Liisa Ronimus / Kirjastotoimenjohtaja (vapaalla)
  marja-liisa.ronimus@saarijarvi.fi   Phone icon 044 4598 258
Helvi Ruotsalainen / Kirjastovirkailija
  helvi.ruotsalainen@saarijarvi.fi
Taina Sarivaara / vs. kirjastotoimenjohtaja
  taina.sarivaara@saarijarvi.fi   Phone icon 044 4598 258
Jari Vainiomaa / Kirjastoautonkuljettaja-virkailija
Virpi Viiru / Kirjastonhoitaja
  virpi.viiru@saarijarvi.fi
Biblioteksgrupp
Keski-kirjastot
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-10-20T00:02:52