Someron kaupunginkirjasto

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Kiiruuntie 2, 31400 Somero (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 040 126 8330 / Telefon
Phone icon 040 126 8331 / Vuxna
Phone icon 040 126 8331 / Omlån
Phone icon 040 126 8331 / Reservation
Phone icon 040 126 8332 / Dataansvarig
Phone icon 040 126 8330 / Inköpsförslag
Phone icon 040 126 8331 / Bokning av Internetstationer
Phone icon 040 126 8331 / Utlåning
Phone icon 040 126 8388 / Barn- och ungdom
Phone icon 040 126 8331 / Informationstjänst
Phone icon 040 126 8330 / Information och kommunikation (enheter)
Phone icon 040 126 8330 / Bokning för evenemang och utställningar
Postadress
PB 42
31401
E-mail
kirjasto@somero.fi
Bygt:2000
Arkitekt:Saara Juola
 
Tjänster
Kopieringsmaskin apparat
Kunddator apparat
Läsapparat för mikrofilm och mikrokort apparat
tjänst
tjänst
Fjärrlån tjänst
  • 3 € + lähettäjäkirjaston hinta (2016 alusta)
Hemtjänst tjänst
  • Maksuton.
tjänst
  • Ilmainen.
tjänst
  • Ilmainen.
Trådlöst nätverk (Wi-Fi) tjänst
  • Ilmainen.
Återlämningslåda tjänst
utrymme
  • 1-2 vko 35 €, 3 vko 55€, 4 vko 75€.
utrymme
Enhetens personal
Henna-Riikka Hautamäki / kirjastovirkailija
  henna-riikka.hautamaki@somero.fi   Phone icon 040-1268 388
Tuula Heiskanen / kirjastovirkailija
  tuula.heiskanen@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Kirsti Järvinen / kirjastovirkailija
  kirsti.järvinen@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Eija Kopponen / kirjastonhoitaja
  eija.kopponen@somero.fi   Phone icon 040 126 8388
Elina Nordlund / kirjastovirkailija
  elina.nordlund@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Risto Rasa / kirjastonhoitaja
  risto.rasa@somero.fi   Phone icon 040 126 8332
Kari Tommila / kuljettaja-virkailija
  kari.tommila@somero.fi   Phone icon 044-7791 335
Laura Tyysteri / kirjastonjohtaja
  laura.tyysteri@somero.fi   Phone icon 040 126 8330
Grundat år
1861
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-04-24T00:02:48