Someron kaupunginkirjasto

Inga öppettider hittades

Öppettider denna vecka


Kiiruuntie 2, 31400 Somero (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon 040 126 8331 / Vuxna
Phone icon 040 126 8332 / Dataansvarig
Phone icon 040 126 8330 / Inköpsförslag
Phone icon 040 126 8388 / Barn- och ungdom
Phone icon 044 7791 335 / Kirjastoauto
Postadress
PB 42
31401
E-mail
kirjasto@somero.fi
Bygt:2000
Arkitekt:Saara Juola
 
Enhetens personal
Henna-Riikka Hautamäki / kirjastovirkailija
  henna-riikka.hautamaki@somero.fi   Phone icon 040-1268 388
Tuula Heiskanen / kirjastovirkailija
  tuula.heiskanen@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Kirsti Järvinen / kirjastovirkailija
  kirsti.järvinen@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Eija Kopponen / kirjastonhoitaja
  eija.kopponen@somero.fi   Phone icon 040 126 8388
Elina Nordlund / kirjastovirkailija
  elina.nordlund@somero.fi   Phone icon 040 126 8333
Risto Rasa / kirjastonhoitaja
  risto.rasa@somero.fi   Phone icon 040 126 8332
Kari Tommila / kuljettaja-virkailija
  kari.tommila@somero.fi   Phone icon 044-7791 335
Laura Tyysteri / kirjastonjohtaja
  laura.tyysteri@somero.fi   Phone icon 040 126 8330
Grundat år
1861
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-12-11T00:02:55