Tenala filialbibliotek

Självbetjäning


Öppettider denna vecka


Biblioteket är meröppet må-fre kl. 8-19

Sockenvägen 12, 10520 Raseborg (Visa större karta)

Hur anlända (Matka.fi)

Telefonnummer
Phone icon (019) 289 2997 / Telefon
Postadress
Sockenvägen 12
10520 Tenala
E-mail
tenalabibliotek@raseborg.fi
 
Enhetens personal
Zacharias Karlman / Kirjastovirkailija
  zacharias.karlman@raseborg.fi
Hela personalen
Carl-Magnus Blomberg / kirjastoautonkuljettaja
  carl-magnus.blomberg@raseborg.fi
Viola Ahlfors / kanslisti
  viola.ahlfors@raseborg.fi
Essi Gruborovics / kirjastonhoitaja
Yvonne Henriksson / kirjastonhoitaja
  yvonne.henriksson@raseborg.fi
Zacharias Karlman / Kirjastovirkailija
  zacharias.karlman@raseborg.fi
Anne-Maj Kevin / järjestelyapulainen / vahtimestari
Eva Ljungqvist / kirjastonhoitaja
  eva.ljungqvist@raseborg.fi
Gun-Britt Malmlund / vahtimestari
Matts Mannström / kirjastovirkailija
  matts.mannstrom@raseborg.fi
Dag Munsterhjelm / kirjastovirkailija
  dag.munsterhjelm@raseborg.fi
Ann-Kristin Nylund / Vastaava kirjastonhoitaja Karjaa
  aknylund@raseborg.fi
Camilla Rappe / kirjastonhoitaja
  camilla.rappe@raseborg.fi
Heidi Reinikainen / bibliotekarie
  heidi.reinikainen@raseborg.fi
Jan-Martin Rusell / vahtimestari
Ghita Stolpe-Peltomäki / kirjastonhoitaja
  ghita.stolpe-peltomaki@raseborg.fi
Lisa Strömsholm / Kirjastonhoitaja
  lisa.stromsholm@raseborg.fi
Ebba Wasström / kirjastovirkailija
Malin Wikström-Orre / kirjastonhoitaja
  malin.wikstrom-orre@novia.fi
Biblioteksgrupp
Lukas
Tillägsinformation

sist uppdaterat: 2017-10-20T00:02:03