Tervakosken kirjasto

Omatoimiaukioloajat


Kirjastoon pääsee vain kirjastokortilla.

Aukioloajat tällä viikolla


Kirjasto auki aattoina klo 10 - 16.

Puhelinnumerot
Phone icon (019) 758 0700 / Puhelin
Phone icon (019) 758 0700 / Aikuisten osasto
Phone icon (019) 758 0701 / Hankintaehdotukset
Phone icon (019) 758 0700 / Aineiston uusinta
Phone icon (019) 758 0700 / Aineiston varaaminen
Phone icon (019) 758 0700 / Internet-laitteiden varaukset
Postiosoite
Kivimiehentie 2
12400 TERVAKOSKI
Sähköposti
tervakoski.kirjasto@janakkala.fi
 
Palvelut
Asiakastietokoneet laite
  • Kolme asiakkaille tarkoitettua tietokonetta
    Tervakosken kolmesta koneesta yksi on 15 minuutin pikakone ja kaksi muuta pidemmäksi aikaa varattavia tietokoneita.
Kopiokone ja tulostin laite
  • 0,50 euroa/A4
Omatoimikirjasto palvelu
  • Tervakosken kirjastossa voit asioida omatoimisesti laajemmilla aukioloajoilla.
    Pääset sisään erillisellä avaimella sekä palautat ja lainaat itse. Avaimen saat Tervakosken kirjastosta.
Henkilökunta
Taina Haukoranta / kirjastovirkailija
  taina.haukoranta@janakkala.fi   Phone icon (019) 758 0700
Hannele Kontio / kirjastovirkailija
  hannele.kontio@janakkala.fi   Phone icon (019) 758 0700
Organisaation henkilöstö
Katri Hartojoki / kirjastovirkailija, määräaikainen
  katri.hartojoki@janakkala.fi   Phone icon 03-6801285
Taina Haukoranta / kirjastovirkailija
  taina.haukoranta@janakkala.fi   Phone icon (019) 758 0700
Kalervo Hämäläinen / kirjastovirkailija-kuljettaja, osa-aikainen
  kalervo.hamalainen@janakkala.fi   Phone icon 0500-213 216
Paula Jutila / erikoiskirjastonhoitaja
  paula.jutila@janakkala.fi   Phone icon 03-680 1387
Ulla Kapanen / kirjastovirkailija
  ulla.kapanen@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1840
Matti Karvinen / kirjastotoimenjohtaja
  matti.karvinen@janakkala.fi   Phone icon 03-680 1274
Hannele Kontio / kirjastovirkailija
  hannele.kontio@janakkala.fi   Phone icon (019) 758 0700
Päivi Kuusinen (poissa 30.6.2017 asti) / kirjastonhoitaja
Arto Myllymäki / kirjastovirkailija
  arto.myllymaki@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1286
Aila Palojärvi / kirjastoavustaja
  aila.palojarvi@janakkala.fi
Lauri Roine / erikoiskirjastonhoitaja
  lauri.roine@janakkala.fi   Phone icon 03 680 1285
Sanna Salonen / erikoiskirjastonhoitaja
  sanna.salonen@janakkala.fi   Phone icon 03-680 1291
Tommi Toivanen / kirjastovirkailija, ma
  tommi.toivanen@janakkala.fi   Phone icon 0500-213 216, 019-758 0700
Marjukka Toivola / kirjastovirkailija
  marjukka.toivola@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1286
Maija Vahanta / kirjastovirkailija, osa-aikainen
  maija.vahanta@janakkala.fi   Phone icon (03) 680 1266
Seutuyhteistyö
VANAMO
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-05-28T00:02:09