Vallilan kirjasto

Aukioloajat tällä viikolla


Päijänteentie 5, 00550 Helsinki (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Saapumisohjeet: bussit: 62, 64, 65A, 66, 66A, 67, 67V sekä kaikki Mäkelänkadun ja Hämeentien kautta keskustaan kulkevat seutulinjat raitiolinjat: 7B ja 7A (pysäkki Vallilan kirjasto Mäkelänkadulla) sekä 6 ja 8 (pysäkki Hauhon puisto Hämeentiellä)

Puhelinnumerot
Phone icon (09) 3108 5055 / Asiakaspalvelu
Phone icon (09) 3108 5655 / Kirjastonjohtaja, Harri Sahavirta
Postiosoite
PL 4255
00099 Helsingin kaupunki
Sähköposti
vallilan_kirjasto@hel.fi
Rakennus: Vallilan korttelitalo
Rakennettu:1991
Arkkitehti:Juha Leiviskä ja Asta Björklund
 
Henkilökunta
Harri Sahavirta / kirjastonjohtaja
  harri.sahavirta@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5655
Organisaation henkilöstö
Anne Ala-Honkola / kirjastonjohtaja
  anne.ala-honkola@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5625
Anne Dikert / kirjastonjohtaja
  anne.dikert@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5667
Tarja Friman / tietopalveluvirkailija
  tarja.friman@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5052
Mari Heino / kirjastonjohtaja
  mari.heino@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5671
Kurt Hirn / kirjastonjohtaja
  kurt.hirn@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5690
Severi Hirvi / erikoiskirjastovirkailija
  severi.hirvi@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Riku Hyppönen / siviilipalvelusmies
  riku.hypponen@hel.fi
Raija Javanainen / tietopalveluvirkailija
  raija.javanainen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5052
Virpi Jero / kirjastonjohtaja
  virpi.jero@hel.fi   Phone icon (09) 3102 8431
Anja Karppala / erikoisirjastonhoitaja
  anja.karppala@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5053
Auli Karppinen / erikoiskirjastovirkailija
  auli.karppinen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5750
Marja Kilpinen / asiakaspalveluvirkailija
  marja.kilpinen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Pirjo Kotamäki / kirjastovirkailija
  pirjo.kotamaki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Maria Kotila / informaatikko
  maria.kotila@hel.fi
Maria Kotila / informaatikko
  maria.kotila@hel.fi
Silene Lehto / erikoiskirjastonhoitaja
  silene.lehto@hel.fi
Peter Lindfors / kirjastonhoitaja
  peter.lindfors@hel.fi   Phone icon (09) 310 850530
Kirsti Linnakko / Informaatikko
  kirsti.linnakko@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5053
Kari Lämsä / osastonjohtaja
  kari.lamsa@hel.fi   Phone icon (09) 3102 9780
Kari Lämsä /
Anne Mankki / kirjastonjohtaja
  anne.mankki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5079
Anki Mölläri / informaatikko
  anki.mollari@hel.fi
Anki Mölläri / informaatikko
  anki.mollari@hel.fi   Phone icon +358 40 158 2730
Laura Norris / kirjastonjohtaja
  laura.norris@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5653
Helena Ohene Menu / kirjastonjohtaja
  helena.ohenemenu@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5641
Heini Oikkonen-Kerman / kirjastonjohtaja (21.12.2015-14.7.2016)
  heini.oikkonen-kerman@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5670
Erkki Oksanen / informaatikko
  erkki.oksanen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5052
Mika Oksanen / kirjastovirkailija
  mika.oksanen@hel.fi   Phone icon (09) 310 8953
Ria Ordén / osastonjohtaja
  ria.orden@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5211
Janne Palander / erikoiskirjastovirkailija
  janne.palander@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5531
Eija Palomäki / kirjastonjohtaja
  eija.palomaki@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5664
Vesa Partti / kirjastovirkailija
  vesa.partti@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Taina Pirhonen / palvelupäällikkö
  taina.pirhonen@hel.fi
Taina Pirhonen / palvelupäällikkö
  taina.pirhonen@hel.fi
Taru Päivälinna / kirjastovirkailija
  taru.paivalinna@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Pertti Pöhö / asiakaspalveluvirkailija
  pertti.poho@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Eva Rantalaine / asiakaspalveluvirkailija
  eva.rantalaine@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5951
Roni Rauramo / IT-tukihenkilö
  roni.rauramo@hel.fi   Phone icon 040 334 9670
Satu Rautanen / palveluesimies
  Phone icon (09) 3108 5039
Maria Repo-Rodstedt / palvelupäällikkö
  maria.repo@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5626
Kalle Riiheläinen / palveluesimies
  kalle.riihelainen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5848
Hanna Rissanen / palvelupäällikkö
  Phone icon (09) 3108 5814
Laura Ristola / kirjastovirkailija
  laura.ristola@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Heli Roisko / kirjastonjohtaja
  heli.roisko@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5613
Anna-Maria Soininvaara / kirjastotoimen apulaisjohtaja
  anna-maria.soininvaara@hel.fi   Phone icon (09) 310 8400
Solveig Storbom / kirjastonjohtaja
  solveig.storbom@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5642
Tiina Tarvonen / kirjastonjohtaja
  tiina.tarvonen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5301
Kari Vante / kirjastonjohtaja
  kari.vante@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5656
Sini Turunen / erikoiskirjastonhoitaja
  sini.turunen@hel.fi
Laura Verronen / kirjastonhoitaja
  laura.verronen@hel.fi
Anne Yli-Marttila / asiakaspalveluvirkailija
  anne.yli-marttila@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5953
Leena Sallas / kirjastonjohtaja
  leena.sallas@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5694
Kirsi Siika-aho / informaatikko
  kirsi.siika-aho@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5053
Raija Tikkala / kirjastonhoitaja
  raija.tikkala@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5053
Sini Turunen / erikoiskirjastonhoitaja
  sini.turunen@hel.fi
Laura Verronen / kirjastonhoitaja
  laura.verronen@hel.fi
Harri Sahavirta / kirjastonjohtaja
  harri.sahavirta@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5655
Jyrki Tirronen / kirjastonjohtaja
  jyrki.tirronen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5698
Lauriina Vilkkonen / kirjastonjohtaja
  lauriina.vilkkonen@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5632
Tarja Vuorinne / kirjastonjohtaja
  tarja.vuorinne@hel.fi   Phone icon 040 6851258
Tarja Vuorinne / kirjastonjohtaja
  tarja.vuorinne@hel.fi   Phone icon (09) 3108 5202
Seutuyhteistyö
HelMet
Perustamisvuosi
1908
Lisätietoja

Tapahtumiin profiloitunut lähikirjasto.

muokattu viimeksi: 2016-06-17T15:22:44