Vihdin Kirkonkylän kirjasto

Omatoimiaukioloajat


Kirjaston ovet ovat avoinna, kun henkilökunta on paikalla. Muina aukioloaikoina kirjasto on käytettävissä omatoimikirjastona. Käyttöoikeuden saa kirjastosta.

Aukioloajat tällä viikolla


Kyläaukio 1, 03400 Vihti (Isompi kartta)

Saapumisohjeet (Matka.fi)

Puhelinnumerot
Phone icon (09) 4258 3180 / Puhelin
Phone icon (09) 4258 3275 / Fax
Phone icon 044 767 4654 / GSM
Phone icon (09) 4258 3180 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon 044 767 46 96 / Kirjastonjohtaja
Postiosoite
Kyläaukio 1
03400 VIHTI
Sähköposti
kirkonkylan.kirjasto@vihti.fi
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
https://lukki.finna.fi/
Verkkosivut
http://www.vihti.fi/kirjasto
Palvelut
Energiankulutusmittarit laite
  • Merkki Christ Elektronik. Liitteenä 1 käyttöohje, kielet suomi ja ruotsi. Laina-aika kaksi viikkoa.
  • Lainattavissa
Kopiokone laite
Roskapihdit laite
  • Lainattavia roskapihtejä (Roskankeräyspihti Hanslankari).
  • Lainattavissa
Kaukopalvelu kirjastoille palvelu
Langaton verkko palvelu
  • Käyttöön tarvitaan tunnukset, jotka saa kirjastosta.
Lautapeli palvelu
  • Kirjastossa voi pelata lautapelejä.
  • Lainattavissa
Lautapelit palvelu
  • Lainattavissa
Näyttelytila tila
  • Näyttelyiden järjestämiseen on käytettävissä 3 vitriiniä ja muutakin tilaa tarvittaessa.
    Näyttelyvitriinit ovat lainaussalin näyttämöllä. Mitat: 67,7 cm x 173 cm x 34,5 cm (lev x kork x syv). Kussakin vitriinissä on viisi siirreltävää lasihyllyä: 64,5 cm x 29,5 cm (lev x syv). Itse näyttämön seiniin voi kiinnittää materiaalia siten, ettei kiinnityksistä jää näkyviä jälkiä (ei esim. nauloilla).
  • maksuton
Tilanvuokraus tila
  • Opintosali on vuokrattavissa tapahtumia, kokouksia ym. tilaisuuksia varten kirjaston aukioloaikoina.
    alv. 0%, taksaan lisätään kulloinkin voimassa oleva alv. taksa 1: seurat, järjestöt, sisäiset käyttäjät 1 tunti 6,00 e 2 tuntia 10,00 e 3 tuntia 14,00 e ylimenevät tunnit 6 e /tunti taksa 2: kaupalliset ym. tilaisuudet 1 tunti 12,00 e 2 tuntia 20,00 e 3 tuntia 28,00 e ylimenevät tunnit 12 e/tunti
Henkilökunta
Tiina Piirainen / kirjastonhoitaja
  tiina.piirainen@vihti.fi
Taina Sirola / kirjastonjohtaja
  taina.sirola@vihti.fi   Phone icon 044 767 46 96
Marja Tuomikoski / kirjastovirkailija
  marja.tuomikoski@vihti.fi
Organisaation henkilöstö
Anne Eriksson / kirjastovirkailija
  anne.eriksson@vihti.fi
Erkki Hipponen / kirjastonhoitaja
  erkki.hipponen@vihti.fi   Phone icon 044 7674692
Lotta Jansson / informaatikko
  lotta.jansson@vihti.fi   Phone icon 044 767 4694
Ilona Kataja / kirjastonhoitaja
  ilona.kataja@vihti.fi   Phone icon 09 4258 3181
Iina Merjankari / kirjastonhoitaja
  iina.merjankari@vihti.fi
Ilkka Ora / kirjastoautonkuljettaja-virkailija
  ilkka.ora@vihti.fi
Liisa Palomäki-Nieminen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Auli Peltola / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Karoliina Pentti / kirjastonhoitaja
  karoliina.pentti@vihti.fi   Phone icon 044 7674653
Tiina Piirainen / kirjastonhoitaja
  tiina.piirainen@vihti.fi
Janika Puolitaival / pedagoginen informaatikko
  janika.puolitaival@vihti.fi   Phone icon 044 767 4693
Tuija Raitanen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Pirkko Saastamoinen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Taina Sirola / kirjastonjohtaja
  taina.sirola@vihti.fi   Phone icon 044 767 46 96
Marja Tuomikoski / kirjastovirkailija
  marja.tuomikoski@vihti.fi
Seutuyhteistyö
Lukki-kirjastot
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2017-10-23T00:02:51