Pääkirjasto (Riihikosken kirjasto)

Self service


Opening hours this week


, 21870 Pöytyä (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 040 672 2967 / Telephone
Phone icon 040 672 2967 / Lainaustoimisto
Phone icon 040 672 2967 / Hankintaehdotukset
Phone icon 040 672 2967 / Aineiston uusinta
Phone icon 040 672 2967 / Aineiston varaaminen
Phone icon 040 143 5701 / Hallinto
Mail address
Yläneentie 6
21870
E-mail
kirjasto@poytya.fi
Built:1989
 
Personnel
Minna Leinonen / Kirjastonhoitaja
  minna.leinonen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Seija Saarinen / Kirjastovirkailija
  seija.saarinen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Personnel of same organisation level
Taina Jaakkola / Kirjastonhoitaja
  taina.jaakkola@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Terhi Laine / Kirjastonhoitaja
  terhi.laine@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Minna Leinonen / Kirjastonhoitaja
  minna.leinonen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Riikka Närvä-Haaksi / Kirjastovirkailija
  riikka.narva-haaksi@poytya.fi   Phone icon 040 672 2968
Seija Saarinen / Kirjastovirkailija
  seija.saarinen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2967
Laila Uusitalo / Kirjastotoimenjohtaja
  laila.uusitalo@poytya.fi   Phone icon 040 143 5701
Leena Viljanen / Kirjastovirkailija
  leena.viljanen@poytya.fi   Phone icon 040 672 2670
Library consortium
Loisto
Established year
1861
Additional info
  • Celia-äänikirjoja lukemisesteisille

  • Suuritekstinen kirjallisuus
    Kirjastossa on jonkin verran suuritekstistä kirjallisuutta. Hyvät valikoimat äänikirjoja sekä todella runsaasti Celia äänikirjoja heille, joilla on niihin oikeudet. Kysy lisää kirjastosta.

last modified: 2018-04-23T16:15:09