Pääkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


, 96100 Rovaniemi (View larger map)

Directions (Matka.fi)

Telephone numbers
Phone icon 050 315 1485 / Telephone
Phone icon 050 315 1485 / Aineiston uusinta
Phone icon 050 315 1486 / Lasten - ja nuorten osasto
Phone icon 050 315 1488 / Musiikkiosasto
Phone icon 050 315 1495 / Neuvonta / tietopalvelu
Phone icon 050 315 1490 / Tiedotus/Viestintä (toimipisteet)
Phone icon 050 315 1492 / Vahtimestari
Phone icon 050 315 1490 / Näyttelyvaraukset
Phone icon 050 315 1492 / Internet-laitteiden varaukset
Phone icon 050 315 1491 / Kaukopalvelu
Phone icon 040 576 2604 / Mikko Paajala, kirjastotoimenjohtaja
Phone icon 050 315 1484 / Hankinta/Luettelointi
Phone icon 040 571 0310 / Tietotekniikka
Phone icon 050 315 1487 / Lappi-osasto
Phone icon 050 315 1493 / Saamelaiskirjasto
Phone icon 050 315 1492 / Tilavaraukset
Mail address
Jorma Eton tie 6
96100
E-mail
palaute.kirjasto@rovaniemi.fi
Built:1965
Architect:Alvar Aalto
 
Services
Celia-library services collection
Local collection collection
Regional collection collection
device
Bubble level device
Digitising equipments device
Microfilm Reader device
Tablet computers device
Naxos Music Library network
Naxos Music Library Jazz network
Naxos Music Library World network
Naxos Spoken Word network
Naxos Video Library network
PressReader network
Rockway: online music courses network
Suomen Media-arkisto network
ePress: e-newspaper service network
room
room
Booking facilities room
Conference rooms room
Conference roomshttp://www.rovaniemi.fi room
Exhibition premises room
service
service
Automated book return machine service
Board games service
Cash payment option service
service
Coffee machine service
service
Credit card option service
Digitising service
  • Ilmainen, DVD- levyjä myydään omakustannushintaan
Digitizing equipment LP service
  • Converts old C-cassets into a digital format, e.g mp3 file format.
Drop box service
Interlibrary service service
Library tours, collaboration between schools and library, and teaching how to use the library service
Registeration for Celia service
Self-service lending machine service
Self-service printing service
  • Papercut's mobile printing
Story hours service
Personnel
Inka Alhanen / kirjastovirkailija
  inka.alhanen@rovaniemi.fi
Mari Ekman / erikoiskirjastonhoitaja
  mari.ekman@rovaniemi.fi
Sanna Haakana / kirjastonhoitaja
  sanna.haakana@rovaniemi.fi   Phone icon 050-3151485
Olga Haataja / kirjastonhoitaja
  olga.haataja@rovaniemi.fi
Jaana Hannula / kirjastovirkailija
  jaana.hannula@rovaniemi.fi   Phone icon 050-3151486
Soile Huotari / kirjastovirkailija
  soile.huotari@rovaniemi.fi   Phone icon 050 315 1485
Juha KIvelä / kirjastovirkailija
  juha.kivela@rovaniemi.fi   Phone icon 050 315 1487
Sinikka Kantola / kirjastovirkailija
  sinikka.kantola@rovaniemi.fi
Jarmo Karppinen / vahtimestari
  jarmo.karppinen@rovaniemi.fi   Phone icon 040-540 7687
Leena Kinnunen / erikoiskirjastonhoitaja
  leena.kinnunen@rovaniemi.fi
Helena Kokko / erikoiskirjastonhoitaja
  helena.kokko@rovaniemi.fi   Phone icon 0504624556
Kimmo Korteniemi / kirjastonhoitaja
  kimmo.korteniemi@rovaniemi.fi   Phone icon 050 3151486
Tapio Koski / vastaava kirjastovirkailija
  tapio.koski@rovaniemi.fi   Phone icon 040571 0310
Tuukka Kulppi / siviilipalvelusmies
  tuukka.kulppi@rovaniemi.fi   Phone icon 0503151492
Kati Lukkarinen / kirjastonhoitaja
  kati.lukkarinen@rovaniemi.fi
Tarja Luukkonen / kirjastoavustaja
  tarja.luukkonen@rovaniemi.fi
Riina Mattila / kirjastovirkailija
  riina.mattila@rovaniemi.fi   Phone icon 016 322 8567
Jouni Mäkinen / kirjastonhoitaja
  jouni.makinen@rovaniemi.fi
Marko Niemelä / erikoiskirjastonhoitaja
  marko.niemela@rovaniemi.fi
Tarja Niemi / amanuenssi
  tarja.niemi@rovaniemi.fi
Sampo Oikarainen / kirjastoavustaja
  sampo.oikarainen@rovaniemi.fi
Jukka Oja / avustaja
  jukka.oja@rovaniemi.fi
Mikko Paajala / Kirjastotoimenjohtaja
  mikko.paajala@rovaniemi.fi   Phone icon 040 576 2604
Kaija Pernu / kirjastoamanuenssi
  kaija.pernu@rovaniemi.fi
Irene Piippola / saamelaiskirjastonhoitaja
  irene.piippola@rovaniemi.fi   Phone icon 050-3151493
Pilvi Pirttijärvi / kirjastoamanuenssi
  pilvi.pirttijarvi@rovaniemi.fi
Eija Rajanen / informaatikko
  eija.rajanen@rovaniemi.fi
Pasi Rantanen / kirjastotoimen apulaisjohtaja
  pasi.rantanen@rovaniemi.fi   Phone icon 050 5751839
Seija Rasmussen / kirjastosihteeri
  seija.rasmussen@rovaniemi.fi
Taru Savola / kirjastovirkailija
  taru.savola@rovaniemi.fi
Anna Kaisa Turunen / kirjastovirkailija
  annakaisa.turunen@rovaniemi.fi
Kati Vuontisjärvi / erikoiskirjastonhoitaja, e-aineisto
  kati.vuontisjarvi@rovaniemi.fi   Phone icon 0405614639
Matias Yrjänheikki / kirjastoavustaja
  matias.yrjanheikki@rovaniemi.fi   Phone icon 050 3151492
Seija Ålander / informaatikko, tiedottaja
  seija.alander@rovaniemi.fi
Departments
Nuortenkirjasto Oma
Library consortium
Lapin kirjasto
Established year
1860
Additional info

last modified: 2018-04-24T20:46:06