Pääkirjasto

No opening hours found

Opening hours this week


Telephone numbers
Phone icon (09) 4258 3274 / Fax
Phone icon (09) 4258 3261 / Hankintaehdotukset
Phone icon (09) 4258 3181 / Lainaustoimisto
Phone icon (09) 4258 3219 / Musiikkiosasto
Phone icon 044 767 4694 / Tila- ja näyttelyvaraukset
Phone icon (09) 4258 3181 / Kaukopalvelu
Phone icon 044 042 1149 / Kirjastotoimenjohtaja
Phone icon 044 7674693 / Lastenosaston vastaava
Phone icon 044 7674653 / Nuortenosaston vastaava
Mail address
Pisteenkaari 9
03100
E-mail
Vihdin.kunnankirjasto@vihti.fi
Built:1998
 
Library catalogue
https://lukki.finna.fi/
Homepage


Services
Celia-library services collection
  • For loan
Collections collection
  • For loan
device
Copying machines (color) device
Electricity consumption meters device
  • For loan
Printers (color) device
Scanners device
room
Conference rooms room
Exhibition premises room
  • maksuton
Halls room
Board games service
  • For loan
Home help services service
Interlibrary service service
Interlibrary service service
Wi-Fi service
Personnel
Anne Eriksson / kirjastovirkailija
  anne.eriksson@vihti.fi
Erkki Hipponen / kirjastonhoitaja
  erkki.hipponen@vihti.fi   Phone icon 044 7674692
Lotta Jansson / informaatikko
  lotta.jansson@vihti.fi   Phone icon 044 767 4694
Ilona Kataja / kirjastonhoitaja
  ilona.kataja@vihti.fi   Phone icon 09 4258 3181
Iina Merjankari / kirjasto- ja kulttuuritoimenjohtaja (vt.)
  etunimi.sukunimi@vihti.fi   Phone icon 044 042 1149
Auli Peltola / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Karoliina Pentti / kirjastonhoitaja
  karoliina.pentti@vihti.fi   Phone icon 044 7674653
Janika Puolitaival / pedagoginen informaatikko
  janika.puolitaival@vihti.fi   Phone icon 044 767 4693
Tuija Raitanen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Pirkko Saastamoinen / kirjastovirkailija
  etunimi.sukunimi@vihti.fi
Library consortium
Lukki-kirjastot
Additional info

last modified: 2018-04-25T18:45:38