Heinolan kirjasto

Yhteystiedot

Osoite Postiosoite Sähköposti
Heinolan kirjasto
Kauppakatu 12
18100 Heinola
Heinolan kirjasto
18100 HEINOLA
kirjasto@heinola.fi

Puhelinnumerot

Osasto Numero
Fax 03 718 8374
Asiakaspalvelu: uusinnat, varaukset, maksut, tietopalvelu 03 849 3620
Kirjastopalvelujohtaja Liisa Häyrinen 050 367 0044

Henkilökunta

Nimi Työnimike Yhteystiedot
Eija Haapala Toimistovirkailija Laskutus, toimistotyöt eija.haapala@heinola.fi 044-7976836
Marketta Hovilainen Kirjastovirkailija Lehtisali, kotipalvelu marketta.hovilainen@heinola.fi 044-79776847
Liisa Häyrinen Kirjastopalvelujohtaja Hallinto ja johtaminen liisa.hayrinen@heinola.fi 050-3670044
Tiina Ketola Osastonjohtaja Lasten ja nuorten kirjastopalvelut tiina.ketola@heinola.fi 044-7976838
Riku Lehtimäki Mediaohjaaja riku.lehtimaki@heinola.fi 044-4694374
Leena Pietilä Erikoiskirjastonhoitaja Tapahtumatuotanto, tiedotus leena.pietila@heinola.fi 044-7976942
Johanna Santala Kirjastovirkailija Musiikkiosasto johanna.santala@heinola.fi 044-7976954
Mirja Sipilä Informaatikko Aikuisten kirjasto- ja kokoelmapalvelut mirja.sipila@heinola.fi 044-7976842
Kristiina Vilenius Kirjastovirkailija Aineistotilaukset, luettelointi kristiina.vilenius@heinola.fi 044-7976844
Sanna Vääriskoski-Kaukanen Informaatikko sanna.vaariskoski-kaukanen@heinola.fi 044-4694375