Hyvinkään pääkirjasto

Yhteystiedot

Osoite Postiosoite Sähköposti
Hyvinkään pääkirjasto
Torikatu 5
05800 Hyvinkää
Hyvinkään pääkirjasto
05800 HYVINKÄÄ
kirjasto@hyvinkaa.fi

Puhelinnumerot

Osasto Numero
Puhelin 019 459 2422
Neuvonta / tietopalvelu 019 459 2423
Lainausasiat ja uusinnat 019 459 2422
Tila- ja näyttelyvaraukset 019 459 2298
Kirjastotoimenjohtaja 019 459 2426
Aikuisten osasto 019 459 2420
Lasten- ja nuorten osasto 019 459 2429
Musiikkiosasto 019 459 2424
Lehtisali 019 459 2421
Kaukopalvelu 019 459 2427
Atk-vastaava 019 459 2431
Vahtimestari 019 459 4052
Talous 019 459 2425
Fax 019 459 2480

Henkilökunta

Nimi Työnimike Yhteystiedot
Kirsti Ahlsten Kirjastonhoitaja kirsti.ahlsten@hyvinkaa.fi 019 459 2841
Pia Enberg Kirjastotyöntekijä pia.enberg@hyvinkaa.fi 019 459 2421
Pirjo Havuluoto Kirjastovirkailija ts pirjo.havuluoto@hyvinkaa.fi 019 459 2425
Milla Helminen Kirjastonhoitaja ts. milla.helminen@hyvinkaa.fi 019 459 2429
Mervi Jokinen Kirjastotoimenjohtaja mervi.jokinen@hyvinkaa.fi 019 459 2426
Paula Karojärvi Kirjastonhoitaja paula.karojarvi@hyvinkaa.fi 019 459 2429
Anne Kekkonen Kirjastovirkailija anne.kekkonen@hyvinkaa.fi 019 459 2431
Marjo Kemppinen Kirjastovirkailija marjo.kemppinen@hyvinkaa.fi 019 459 2841
Sirkka Kontiainen Osastonjohtaja Aikuistenosasto sirkka.kontiainen@hyvinkaa.fi 019 459 2420
Mirkka Lehtinen Kirjastovirkailija Lehtisali mirkka.lehtinen@hyvinkaa.fi 019 459 2421
Leena Lehto Kirjastonhoitaja leena.lehto@hyvinkaa.fi 019 459 2462
Timo Lehtonen Kirjastovirkailija timo.lehtonen@hyvinkaa.fi 019 459 2462
Ossi Lukkarinen Kirjastovirkailija ts ossi.lukkarinen@hyvinkaa.fi 019 459 2431
Aini Mäntynen Kirjastovirkailija aini.mantynen@hyvinkaa.fi 019 459 2429
Raija Oksanen Toimistovirkailija Talous raijaanneli.oksanen@hyvinkaa.fi 019 459 2425
Ira Palvanen Kirjastovirkailija ira.palvanen@hyvinkaa.fi 019 459 2431
Katja Pettersson Informaatikko katja.pettersson@hyvinkaa.fi 019 459 2466
Sari Piironen Kirjastonhoitaja Kaukopalvelu sari.piironen@hyvinkaa.fi 019 459 2427
Maarit Rossinen Kirjastonhoitaja maarit.rossinen@hyvinkaa.fi 019 459 2428
Silja Rytkönen Osastonjohtaja Lasten- ja nuortenosasto silja.rytkonen@hyvinkaa.fi 019 459 2429
Sari Saarela Kirjastovirkailija sarianneli.saarela@hyvinkaa.fi 019 459 2431
Kirsi Sirkiä Kirjastovirkailija Näyttelyt kirsi.sirkia@hyvinkaa.fi 019 459 2298
Suvi Tarkkonen Kirjastovirkailija suvi.tarkkonen@hyvinkaa.fi 019 459 2431
Maija Tusa Osastonjohtaja ts Musiikkiosasto maija.tusa@hyvinkaa.fi 019 459 2462
Hilkka Viitanen Kirjastovirkailija Atk-vastaava hilkka.viitanen@hyvinkaa.fi 019 459 2431
Teijo Virolainen Kirjastonhoitaja teijo.virolainen@hyvinkaa.fi 019 459 2841
Kimmo Vuorinen Kirjastotyöntekijä ts kimmo.vuorinen@hyvinkaa.fi 019 459 2421