Iisalmen kaupunginkirjasto

Yhteystiedot

Osoite Postiosoite Sähköposti
Iisalmen kaupunginkirjasto
Kirkkopuistonkatu 9
74100 Iisalmi
Iisalmen kaupunginkirjasto
PL 10
74101 IISALMI
iisalmi.kirjasto@iisalmi.fi

Puhelinnumerot

Osasto Numero
Asiakaspalvelu 040 830 2712
Kaukopalvelu 040 355 1754
Kirjastoauto 040 830 4345

Henkilökunta

Nimi Työnimike Yhteystiedot
Salme Eerola kirjastovirkailija salme.eerola@iisalmi.fi 040 355 1745
Elisa Haaksiala kirjastovirkailija elisa.haaksiala@iisalmi.fi 040 355 1693
Tuomas Kauppinen kirjastonhoitaja kirjastoauto tuomas.kauppinen@iisalmi.fi 040 830 4345
Anna-Mari Kettunen kirjastonhoitaja anna-mari.kettunen@iisalmi.fi 040 489 4002
Marja Kettunen kirjastonhoitaja marja.kettunen@iisalmi.fi 040 489 4004
Arja Kokkonen kirjastovirkailija arja.kokkonen@iisalmi.fi 040 355 1689
Hilkka Kärkkäinen kirjastovirkailija hilkka.karkkainen@iisalmi.fi 040 355 1695
Ritva Laakso kirjastoapulainen ritva.laakso@iisalmi.fi 040 830 2712
Sinikka Lappalainen kirjastovirkailija sinikka.lappalainen@iisalmi.fi 040 355 1754
Petri Lehto-oksa kirjastonhoitaja musiikkiosasto petri.lehto-oksa@iisalmi.fi 040 489 4003
Tuomo Lindfors kirjastonhoitaja aikuistenosasto tuomo.lindfors@iisalmi.fi 040 653 0961
Sanna Marin kirjasto- ja kulttuuripalvelupäällikkö sanna.marin@iisalmi.fi 040 588 9074
Kirsi Nevalainen kirjastonhoitaja kirsi.nevalainen@iisalmi.fi 040 830 2643
Leena Partanen kirjastovirkailija leena.partanen@iisalmi.fi 040 355 1735
Tuija Sirviö-Lappalainen vastaava kirjastonhoitaja lasten- ja nuortenosasto tuija.sirvio-lappalainen@iisalmi.fi 040 489 4006