Ilomantsin kirjasto

Aukioloaikoja ei löytynyt

Aukioloajat tällä viikolla


lukusali avataan klo 8.30

Puhelinnumerot
Phone icon 040 104 3121 / Asiakaspalvelu
Phone icon 040 104 3124 / Kirjastoauto
Phone icon 040 104 3120 / Kirjastotoimenjohtaja
Postiosoite
Mantsintie 11
82900 ILOMANTSI
Sähköposti
paakirjasto@ilomantsi.fi
Rakennus: Ilomantsin kirjasto
Rakennettu:1986
Arkkitehti:Erkki Helasvuo
 
Aineistohaku, varaukset, omat lainat, uusiminen
http://www.vaarakirjastot.fi/
Verkkosivut
http://vaarakirjastot.fi/ilomantsi
sähköposti
Palvelut
Digitointilaitteet laite
  • Digitoida voi VHS-videoita, filminegatiivejä, dioja, valokuvia ja asiakirjoja.
Kopiokoneet/ tulostin (mustavalko) laite
  • Monitoimilaitteessa.
Kopiokoneet/ tulostin (väri) laite
  • Monitoimilaitteessa.
Mikrofilmin lukulaite laite
Pelikonsoli laite
  • PS4 -pelikonsoli käsikirjastossa. Pelattavat pelit kirjastosta.
Skanneri laite
  • Monitoimilaitteessa.
Tabletti-tietokone laite
  • Lainattavissa kirjaston tiloissa.
  • Lainattavissa
Videoprojektori laite
  • Videoprojektorilla (videotykillä) voidaan heijastaa esim. kannettavan tietokoneen kuvasignaalia.
Kantele palvelu
  • Lainattavissa
Kotipalvelu palvelu
Lainausautomaatti palvelu
Langaton verkko palvelu
Lautapelit palvelu
  • Osa pelattavissa vain kirjastossa.
  • Lainattavissa
Musiikin kuuntelu palvelu
Palautusluukku palvelu
Kokoustila tila
Lukusali tila
Näyttelytila tila
Ryhmätyötila tila
Työhuone tila
  • Hiljaista työskentelyä varten. Käytössä tietokone.
Henkilökunta
Jukka Hulkko / kirjastovirkailija-kuljettaja
  jukka.hulkko@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3124
Pirjo Ikonen / kirjastovirkailija
  pirjo.ikonen@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Irma Parviainen / kirjastovirkailija
  irma.parviainen@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Tuula Piiroinen / kirjastoavustaja
  tuula.piiroinen@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Pia Viitala / kirjastotoimenjohtaja
  pia.viitala@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3120
Tarja Zeelie / kirjastovirkailija
  tarja.zeelie@ilomantsi.fi   Phone icon 040 104 3121
Seutuyhteistyö
Vaara-kirjastot
Lisätietoja

muokattu viimeksi: 2018-04-22T19:16:06