Janakkalan pääkirjasto

Yhteystiedot

Osoite Postiosoite Sähköposti
Janakkalan pääkirjasto
Koulutie 2 A
14200 Turenki
Janakkala
Janakkalan pääkirjasto
14200 TURENKI
neuvonta@janakkala.fi

Puhelinnumerot

Osasto Numero
Puhelin 03 680 1390
Aikuisten osasto 03 680 1390
Aineiston uusinta 03 680 1391
Aineiston varaaminen 03 680 1391
Atk-vastaava 03 680 1840
Lasten - ja nuorten osasto 03 680 1291
Neuvonta / tietopalvelu 03 680 1390
Tila- ja näyttelyvaraukset 03 680 1840
Hankintaehdotukset 03 680 1285
Internet-laitteiden varaukset 03 680 1390
Lainaustoimisto 03 680 1390
Tiedotus/Viestintä (toimipisteet) 03 680 1274

Henkilökunta

Nimi Työnimike Yhteystiedot
Ulla Kapanen kirjastovirkailija lasten- ja nuortenosaston kirjastovirkailija, tilavaraukset ulla.kapanen@janakkala.fi 03 680 1840
Matti Karvinen kirjastotoimenjohtaja kirjastotoimen päällikkö matti.karvinen@janakkala.fi 03 680 1274
Päivi Kuusinen (poissa) musiikkiaineisto
Arto Myllymäki kirjastovirkailija asiakaspalvelu kirjastoauto kotipalvelu arto.myllymaki@janakkala.fi 03 680 1286
Aila Palojärvi kirjastoavustaja posti, kirjojen muivittaminen ja korjaaminen aila.palojarvi@janakkala.fi
Lauri Roine erikoiskirjastonhoitaja Janakkalan pääkirjasto lauri.roine@janakkala.fi 03 680 1285
Sanna Salonen erikoiskirjastonhoitaja lasten- ja nuortenosasto sanna.salonen@janakkala.fi 03 680 1291
Marjukka Toivola kirjastovirkailija nukketeatteritoiminta marjukka.toivola@janakkala.fi 03 680 1296
Maija Vahanta kirjastovirkailija, osa-aikainen mikrotukihenkilö, tilavaraukset maija.vahanta@janakkala.fi 03 680 1266