Järvenpään kaupunginkirjasto

Yhteystiedot

Osoite Postiosoite Sähköposti
Järvenpään kaupunginkirjasto
Kirjastokatu 8
04410 Järvenpää
Järvenpään kaupunginkirjasto
04410 JÄRVENPÄÄ
kirjasto@jarvenpaa.fi

Puhelinnumerot

Osasto Numero
Asiakaspalvelu 09 2719 2536
Kaukopalvelu 040 315 3520
Kirjastopalveluiden päällikkö 040 315 2530
Tilavaraukset 040 315 2533

Henkilökunta

Nimi Työnimike Yhteystiedot
Marita Antila kirjastovirkailija marita.antila@jarvenpaa.fi 040 315 3140
Pirkko Autio kirjastovirkaililja pirkko.autio@jarvenpaa.fi 040 315 3651
Antti Hyväri vastaava informaatikko it-järjestelmät antti.hyvari@jarvenpaa.fi 040 315 2532
Timo Jansson vastaava kirjastonhoitaja musiikkikirjastopalvelut timo.jansson@jarvenpaa.fi 040 315 2538
Katariina Järveläinen kirjastopalveluiden päällikkö katariina.jarvelainen@jarvenpaa.fi 040 315 2530
Risto Karttinen kirjastonhoitaja risto.karttinen@jarvenpaa.fi 040 315 3147
Eija Korkalainen kirjastovirkailija eija.korkalainen@jarvenpaa.fi 040-315 3093
Mervi Korko kirjastonhoitaja mervi.korko@jarvenpaa.fi 040 315 2543
Anja Kähönen kirjastovirkailija anja.kahonen@jarvenpaa.fi 040 315 3063
Jarkko Lallo kirjastovirkailija jarkko.lallo@jarvenpaa.fi 040 315 3141
Raili Lammini kirjastovirkailija raili.lammini@jarvenpaa.fi 040 315 3142
Sirkku Lehto kirjastovirkailija sirkku.lehto@jarvenpaa.fi 040 315 3520
Miia Lehtola kirjastovirkailija miia.lehtola@jarvenpaa.fi 040 315 3143
Päivi Lindberg kirjastovirkailija paivi.lindberg@jarvenpaa.fi 040 315 3144
Merja Marttinen kirjastonhoitaja merja.marttinen@jarvenpaa.fi 040 315 3625
Päivi Meriläinen kokoelmapalveluvastaava hankinta ja luettelointi paivi.merilainen@jarvenpaa.fi 040 315 2531
Eve Mähönen kirjastonhoitaja eve.mahonen@jarvenpaa.fi 040 315 3630
Paula Niemi vastaava kirjastonhoitaja lasten ja nuorten kirjastopalvelut paula.niemi@jarvenpaa.fi 040 315 2537
Marjaana Nissinen erikoiskirjastovirkailija marjaana.nissinen@jarvenpaa.fi 040 315 2544
Nina Näräkkä kirjastonhoitaja nina.narakka@jarvenpaa.fi 040 315 3145
Eija Pajari talous- ja hallintosihteeri eija.pajari@jarvenpaa.fi 040 315 2533
Kirsi Partanen kirjastovirkailija kirsi.partanen@jarvenpaa.fi 040 315 3628
Mintti Raassina kirjastovirkailija mintti.raassina@jarvenpaa.fi 040 315 3146
Päivi Repo kirjastovirkailija paivi.repo@jarvenpaa.fi 040 315 2637
Heini Tulonen informaatikko heini.tulonen@jarvenpaa.fi 040-3152534
Laura Verronen palveluesimies laura.verronen@jarvenpaa.fi 040 315 3361