Joensuu pääkirjasto

Yhteystiedot

Osoite Postiosoite Sähköposti
Joensuu pääkirjasto
Koskikatu 25
80100 Joensuu
Joensuu pääkirjasto
PL 114
80101 JOENSUU
kirjasto@jns.fi

Puhelinnumerot

Osasto Numero
Lainausosasto, aineiston uusinta 050 406 5992
Tiedonhaku, aineiston varaaminen 050 433 9785
Lukusali Vipunen 050 443 5001
Lasten- ja nuortenosasto 050 443 3113
Musiikkiosasto 050 405 8914
Tila- ja näyttelyvaraukset 050 443 4008
Vahtimestari 050 343 7845
Kirjastopalvelujohtaja, vs. 050 330 3927
Kaukopalvelu 050 315 6598
Hankinta 050 315 6592

Henkilökunta

Nimi Työnimike Yhteystiedot
Merja Eronen kirjastovirkailija kaukopalvelu merja.eronen@joensuu.fi 050 315 6598
Sirpa Havukainen kirjastovirkailija sirpa.havukainen@joensuu.fi 050 380 2408
Paula Hirvonen kirjastovirkailija paula.hirvonen@joensuu.fi 050 443 3113
Roosa Immonen kirjastovirkailija roosa.immonen@joensuu.fi 050 443 3113
Tatu Kaihua kirjastovirkailija tatu.kaihua@joensuu.fi 050 405 8914
Pasi Kallinen järjestelmänkehittäjä kirjastojärjestelmä pasi.kallinen@joensuu.fi 050 449 7763
Riitta Kangas palvelupäällikkö riitta.kangas@joensuu.fi 050 310 4914
Anneli Karhu toimistosihteeri anneli.karhu@joensuu.fi 050 441 1520
Henna Karttunen kirjastovirkailija henna.karttunen@joensuu.fi 050 443 3113
Suvi Katves kirjastonhoitaja suvi.katves@joensuu.fi 050 443 3113
Päivi Kiiskinen-Mustonen kirjastonhoitaja paivi.kiiskinen@joensuu.fi 050 315 6996
Päivi Knuutinen kirjastovirkailija Koha-kirjastojärjestelmä paivi.knuutinen@joensuu.fi 050 441 2247
Liisa Konttinen kirjastoavustaja liisa.konttinen@joensuu.fi 050 315 6591
Anita Kuronen toimistosihteeri anita.kuronen@joensuu.fi 050 443 4008
Eeva-Liisa Kuusisto kirjastovirkailija eeva-liisa.kuusisto@joensuu.fi 050 405 8914
Tuula Laaksonen kirjastovirkailija tuula.laaksonen@joensuu.fi 050 406 5992
Satu Leppänen kirjastoavustaja satu.leppanen@joensuu.fi 050 315 6591
Satu Lihavainen palvelupäällikkö Asiakaspalvelu satu.lihavainen@joensuu.fi 050 315 6588
Eija Marjomaa kirjastovirkailija eija.marjomaa@joensuu.fi 050 330 4349
Tiina Muikku kirjastovirkailija tiina.muikku@joensuu.fi 050 330 4349
Markku Palola vahtimestari markku.palola@joensuu.fi 050 343 7845
Katri Piepponen informaatikko musiikkiaineiston sisällönkuvailu ja luettelointi, tietopalvelu katri.piepponen@joensuu.fi 050 433 9852
Leena Pirkanaho kirjastonhoitaja leena.pirkanaho@joensuu.fi 050 405 8914
Jukka Puustinen kirjastovirkailija Lukusali Vipunen jukka.puustinen@joensuu.fi 050 443 5001
Ulla Pötsönen informaatikko ulla.potsonen@joensuu.fi 050 309 2591
Auli Rantasalo kirjastovirkailija lainauspalvelujen esimies auli.rantasalo@joensuu.fi 050 310 9746
Asko Reittu vahtimestari asko.reittu@joensuu.fi 050 343 7845
Seija Salminen informaatikko kaukopalvelu seija.salminen@joensuu.fi 050 315 6599
Markku Sarlund informaatikko markku.sarlund@joensuu.fi 050 919 6248
Marja Soisalo kirjastovirkailija marja.soisalo@joensuu.fi 050 315 6600
Kai Sormunen informaatikko kai.sormunen@joensuu.fi 050 406 5334
Timo Torvinen kirjastonhoitaja timo.torvinen@joensuu.fi 040 017 2000
Riitta Tukiainen palvelupäällikkö riitta.tukiainen@joensuu.fi 050 315 6592
Anja Väisänen kirjastovirkailija anja.vaisanen@joensuu.fi 050 330 4349
Merja Wasenius kirjastovirkailija Lukusali Vipunen merja.wasenius@joensuu.fi 050 443 5001
Raili Westman-Tolvanen kirjastoavustaja raili.westman-tolvanen@joensuu.fi 050 315 6591